i5 11400h yükte 90 dereceye ulaşıyor

2 aylık olabilir ancak macun kalitesiz ise değişmesi şart. Ayrıca aç kapa durumunda cihaza zarar verilmez ise sorun yok.

İlk önce dediğimi deneyilem hocam. Eğer çözülmez ise Artics MX4 alırsın Teknobiyotik'ten servise yollarsın onlar belli miktar karşılığı sürerler. Ancak bu ürün TUF mu yoksa TUF dash mi? TUF dashlerde macun iyi diye biliyorum.
Tuf dash hocam. Şuan normal moddayım sıcaklık 83 87 arası ama bu sefer de fanlar hızlı dönmüyor yazılım dan da ayarlanmıyor hiç bir şekilde :(

TUF dash hocam. Şu an normal moddayım sıcaklık 83 87 arası ama bu sefer de fanlar hızlı dönmüyor yazılımdan da ayarlanmıyor hiçbir şekilde :(

83-87 arası ise sorun yok. TUF dashler de macun kalitelidir diye düşünüyorum bu ürünler biraz daha kaliteli oluyor normal TUF'a göre.

Tuf dash hocam. Şuan normal moddayım sıcaklık 83 87 arası ama bu sefer de fanlar hızlı dönmüyor yazılım dan da ayarlanmıyor hiç bir şekilde :(
Asus servisiyle ugrasilmaz 1 ay bilgisayarsiz kalicaksin uğraşmaya değmez Asus serviside iyi değil şikayet bölümünde çok farklı sohbetler dönüyor macunla alakası yok bence

Hocam son sorum soğutucu alsam yararı olur mu bir de hangisini almalıyım?

Yararı 7-6 derece civarında olur. Hangisini alcağın konusunda fikrim yok yeni konu açarsan arkadaşlar yardımcı olur. Bu arada ortam sıcaklığı kaç derece? Oda etki eder CPU sıcaklığına.

83-87 arası ise sorun yok. TUF dashler de macun kalitelidir diye düşünüyorum bu ürünler biraz daha kaliteli oluyor normal TUF'a göre.
Burda yine iyi 5600h 11400 h final scorede 5600 galip geliyor ??

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-11-18-22-56-27-592_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-11-18-22-56-27-592_com.android.chrome.jpg
    57,7 KB · Görüntüleme: 60
Burada yine iyi 5600h 11400 h final scorede 5600 galip geliyor?

Single Core performansında 11400h daha iyidir. Ayrıca Adobe programlarındaki optimizasyon ile 5600h a fark atacak kadar daha hızlı oluyor. Çoğu oyunda da daha çok performans vermekte.

Geri
Yukarı