i5 11600K fan önerisi

Denetim Masası'nın neresinden hocam internete yazsam çıkar mı?

Sistemden güç ayarları pil işareti olması lazım hangisi seçili ise gelişmişe tıklayın işlemciden Max işlemciyi 80 yapın.

Sistemden güç ayarları pil işareti olması lazım hangisi seçili ise gelişmişe tıklayın işlemciden Max işlemciyi 80 yapın.

Bir de BIOS'a girip hardware monitörden hızları biraz arttırırsanız daha hızlı çalışır fan ve daha fazla soğutur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemden güç ayarları pil işareti olması lazım hangisi seçili ise gelişmişe tıklayın işlemciden max işlemciyi 80 yapın
Hocam arkadaşın bütçesi var niye işlemciyi kısıtlasın ? Fan önerisi veremem fakat kesinlikle bu arkadaşı dinleme ve diğer arkadaşın önerdiği fanlardan birini al. Para vermişsin tam performansta kullan niye performansını kısacaksın ? Ayrıca denetim masasından güç seçeneklerine gir Yüksek Performansa al ki tam kullansın. (Bunu şuan değil fan alınca yapın.)

ilk önerdiğin kasama sığarmı acaba kasam rampage reaction
Kasanızda üstte 2 adet 120mm'lik fan yeri var yani sığar yine de daha bilgili bir arkadaşın da onaylamasını bekleyin.

@GRBreakpoint hocam şöyle bir fan buldum sizce nasıl ? Yorumları güzel, 1 kötü yorum var o da tahminimce arkadaş soketleri tam oturtmadığı için fanlar yanmış ondan arızalanmıştır diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
hocam bakın valoranta girdim bu gene iyi hali

Eki Görüntüle 1880196
İşlemciyi bu sıcaklıklarda ve 80 üzeri derece kullanmaya devam ederseniz vedalaşabilirsiniz. Attığım sıvı soğutmalardan birisini alın ve keyfinize bakın. İşlemciyi vs. kısıtlamayın. Arkadaş yanlış bilgi veriyor ve sizi yanlış yönlendiriyor ayrıca ve rapor edeceğim.

hocam şöyle bir fan buldum sizce nasıl ? Yorumları güzel, 1 kötü yorum var o da tahminimce arkadaş soketleri tam oturtmadığı için fanlar yanmış ondan arızalanmıştır diye düşünüyorum.
Hocam Dark sıvı soğutmaları konusunda pek fikrim yok ancak Reddit'te pompasının kısa sürede arızalandığıyla ilgili entryler okumuştum. Ama bu model hakkında pek yorum yapamayacağım.

İşlemciyi bu sıcaklıklarda ve 80 üzeri derece kullanmaya devam ederseniz vedalaşabilirsiniz. Attığım sıvı soğutmalardan birisini alın ve keyfinize bakın. İşlemciyi vs. kısıtlamayın. Arkadaş yanlış bilgi veriyor ve sizi yanlış yönlendiriyor ayrıca ve rapor edeceğim.

Hocam Dark sıvı soğutmaları konusunda pek fikrim yok ancak Reddit'te pompasının kısa sürede arızalandığıyla ilgili entryler okumuştum. Ama bu model hakkında pek yorum yapamayacağım.
hocam ilk önerdiğinizi alıyorum sıkıntı yaşamam dimi

Bir kere o kadar kısa değil ömürleri buna göre tasarlanılıyorlar en az 3-4 yıl ayrıca ben alsanız iyi olur ama gerek yok dedim ve hâlâ gerek olmadığını düşünüyorum.

Tamam da parasını vermiş almış arkadaş niye gidip %80 işlemci kullansın ? İlla ki işlemcisini kullanacak oyun vardır. Zaten öyle çok yüksek fps ile oynayacağını sanmıyorum VSync açar tahminimce.

Bir kere o kadar kısa değil ömürleri buna göre tasarlanılıyorlar en az 3-4 yıl ayrıca ben alsanız iyi olur ama gerek yok dedim ve hâlâ gerek olmadığını düşünüyorum.
Hocam hala yanlış bilgi vermeye devam ediyorsunuz. Arkadaşın parası var tavsiye istemiş ve alıyor. İşlemcisi %10 kullanımda bile 70 derece. 100 derece ile kullanırsa 1 ay bile sürmeden işlemci yanabilir.

İşte ben de onu diyorum kilitleyince zaten kullandım düşeceğinden dolayı gerek yok
Şaka yaptığınızı düşünmeye başlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı