i5 11600K için sıvı soğutma vs hava soğutma

Crytekx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Intel i5 11600K işlemci, ASUS TUF Gaming GT301 Tempered Glass RGB USB 3.2 ATX mid Tower kasa ile geliyor.
OC yapmayacağım ama içerisinde Game Booster Nitro ARGB 240 mm Intel-AMD uyumlu sıvı soğutucu ile gelecek.
Sizce bu marka bir sıvı soğutucu iyi montajlandıysa bile sıkıntı çıkarır mı?
Çıkarırsa Arctic markası gibi bir hava soğutucu mu almalıyım, yoksa üzerine ekleyip yeni bir sıvı soğutucuya devam mı etmeliyim?
PC'yi Python, Pascal vs. gibi dillerin programlarında ve oyunlarda kullanacağım.

OC yapmayacaksanız yeterli olur hocam. Memnun kalmazsanız değiştirirsiniz.
(Yapsanız bile belli seviyelerde yeterli olur bu arada)

Game Booster Nitro ARGB 240 mm Intel-AMD uyumlu sıvı soğutucu ile gelecek.
Sizce bu marka bir sıvı soğutucu iyi montajlandıysa bile sıkıntı çıkarır mı?
Game Booster Nitro rezalet bir soğutucu, arctic ya da silver stone pf240 alın. Sistemi boşu boşuna riske atmayın bence.

Game Booster Nitro rezalet bir soğutucu, arctic ya da silver stone pf240 alın. Sistemi boşu boşuna riske atmayın bence.
Hali hazırda gelen soğutmayı gözleyip değiştirmek daha mantıklı. Düşük seviyelerde soğutması yeterli geliyor tamam marka kötü de çoğu hava soğutucudan iyidir.

Hali hazırda gelen soğutmayı gözleyip değiştirmek daha mantıklı. Düşük seviyelerde soğutması yeterli geliyor tamam marka kötü de çoğu hava soğutucudan iyidir.
Marka sızma olayına garanti veriyor mu?

İlla sıvı soğutma olmaz dersen.

İnan bilmiyorum sızma ne kadar yapar onu da bilmiyorum 5600x hazır sistem ile geldi soğutması OC yapmadığım için ve voltajı ayarladığım için yükte 60-70 derece arası gidip geliyor.
Sızdırma garantisi olmayan sıvı soğutucu alınmaz. Onun yerine orta bütçeli kaliteli kule tipi bir soğutucu alınması daha mantıklı.

Hocam sırf sızıntı yapar diye korkuyorum.Dediğiniz gibi riske atmak istemiyorum.Silverstone kullandınız mı,
Çoğu kişi onu önermişti aslında.

Arctic Freezer 34 eSports DUO​

Hava soğutucu önerir misiniz?
OC yapmayacaksanız yeterli olur hocam. Memnun kalmazsanız değiştirirsiniz.
(Yapsanız bile belli seviyelerde yeterli olur bu arada)
Hocam yeterli olucağını düşünüyorum ancak markaya güvenemiyorum

Hocam sırf sızıntı yapar diye korkuyorum. Dediğiniz gibi riske atmak istemiyorum. SilverStone kullandınız mı?
Çoğu kişi onu önermişti aslında.

Fanları güzeldir PF240'ın. Ben Cooler Master Liquid 240mm V2 kullanıyorum. Ama tavsiyem Arctic Liquid ya da Silver stone PF240 olur.

Arctic Freezer 34 eSports DUO​

Hava soğutucu önerir misiniz?
Fiyatını artık hak etmiyor. Attığım hava soğutuculara bir bakın.

Marka sızma olayına garanti veriyor mu?

İlla sıvı soğutma olmaz dersen.

Hocam o konu hakkında bir detay bulamadım.Pc gelince soğutucunun kutusundan öğreniceğim anlaşılan.Sadece bir yerde 24 ay garantisi olduğunu öğrendim ancak sızdırma hakkında bilgi vermiyor.

Hocam bütçeme göre olan sıvı soğutucuların çok ses yaptığını ve iyi soğutmadığını duydum.Hava soğutucularda ses ve soğutma anlamında sorun olmayacağını düşündüğüm için ve kaliteli markalardan olduğu için düşünmüştüm.
Ama yine de sıvı iyi değerlendirmesi olan bir sıvı soğutma alabilirim.
Sızdırma garantisi olmayan sıvı soğutucu alınmaz. Onun yerine orta bütçeli kaliteli kule tipi bir soğutucu alınması daha mantıklı.
Doğrudur hocam.Bana yeterli olur diye düşünüyorum ancak gelen kasaya monte etmek zor olur mu bilemedim hocam.İşlemci için yeterliliği ve kasa montesi için bir bilginiz var mıdır?
Diğer arkadaşlar içinde soruyorum.

Geri
Yukarı