Sıvı soğutma vs hava soğutma

Pickaroon

Hectopat
Arkadaşlar şu anda bulunduğum il 20 derece ve camım geceden açıktı. Sabah bilgisayarı açtığımda 30 dk lık kullanım sonrası geceden de soğumanın etkisiyle boşta 35 derece olduğunu gördüm(MSI Core frozer l kullanıyorum).
Ben tam bu aralar sıvı soğutma alma fikrindeydim ama şu an şunu düşündüm acaba bu soğuk havalarda hava soğutma doğrudan soğuk havayı işlemciye verdiği için acaba daha iyi performans mı verir dedim.
Sizce doğru mu düşündüm yani ev yine 20 dereceyken sıvı soğutma taksam daha iyi performans mı verir yoksa o direk soğuk havayı işlemciye üflemediği için hava soğutmaya göre daha kötü performans mı verir?

Arkadaşlar şu anda bulunduğum il 20 derece ve camım geceden açıktı. Sabah bilgisayarı açtığımda 30 dk lık kullanım sonrası geceden de soğumanın etkisiyle boşta 35 derece olduğunu gördüm(MSI Core frozer l kullanıyorum).
Ben tam bu aralar sıvı soğutma alma fikrindeydim ama şu an şunu düşündüm acaba bu soğuk havalarda hava soğutma doğrudan soğuk havayı işlemciye verdiği için acaba daha iyi performans mı verir dedim.
Sizce doğru mu düşündüm yani ev yine 20 dereceyken sıvı soğutma taksam daha iyi performans mı verir yoksa o direk soğuk havayı işlemciye üflemediği için hava soğutmaya göre daha kötü performans mı verir?

Benim sistemim de MSI MAG CoreLiquid B240 modeli var sonuçlar ortada hava sıcaklığıyla aynı derece sıvı soğutma öneririm.

dadawdada.png

Gereksiz ince durumları düşünmüşsünüz hava soğuyunca zaten sıvı soğutmanın fanları da sıvıyı yani işlemciyi soğutmak için aynı havayı kullanacak. Eğer en üst nesil işlemcileri kullanmıyorsanız hava soğutma gayet yeterli bir sistem. Sallıyorum R5 5600 kullanıyorsanız, 5500 kullanıyorsanız sıvı soğutma almak ziyan.

11600
Kişisel deneyime göre bileşen önerilmez. Baya kazıklanmışsın zaten. Bırak ta insanlar kazıklanmasın.
@Pickaroon İşlemcinizi söyler misiniz?

Kişisel deneyime göre bileşen önerilmez. Bayağı kazıklanmışsın zaten. Bırak ta insanlar kazıklanmasın.
@Pickaroon işlemcinizi söyler misiniz?

Core Liquid neden çöp bir soğutucu dediniz?

1694335836032.png

Amazon'da 2, 5K almak isiyorum bende.

@CEO of SM Technology

Son düzenleme:

20 derece bir ortam sıcaklığın da işlemci donanımının boşta 35 derece olması bence yüksek bir derece. En azından termal macununu değiştirebilirsin. Boşta 20 dereceler de olması gerekir. Sıvı soğutma elbette hava soğutmadan daha performanslıdır, fark yok demek bence bilmeden kullanmadan yorum yapmak demek. Sıvı soğutmadan da sıvı soğutmaya fark vardır.

11600

Core Liquid neden çöp bir soğutucu dediniz?

Eki Görüntüle 1939075

Amazon'da 2, 5K almak isiyorum bende.

@CEO of SM Technology
CoreLiquid, kalitesiz bir seri.
Yük altındaki sıcaklıklarınız nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı