i5 11600K RTX 3060 sistem toplama önerisi

Morpheus_ky

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bir sinema televizyon öğrencisiyim ve oyun geliştirmeye de ilgim var. Kurgu programları, tasarım programları ile render, montaj vs. için işlemcimi k serisi olarak seçtim. Ekran kartım Zotac RTX 3060 bütçeme daha uygun geldiğinden dolayı.
Gelelim aklıma takılan unsurlara. Fazla parça bilgim yok hatta neredeyse hiç. Ama işlemcim 11600k ekran kartım da 3060 olduğundan anakartı Z590 düşünüyorum. Ayrıyeten işlemcinin k serisi olduğu için ısı probleminden haberdarım. Onun için de soğutucu ve PSU önerisi istiyorum. Anakart hakkında bir başka sorum araştırırken daha bütçe dostu diye Prime anakartlara bakmıştım ancak çok türevi vardı ve anlamadım.
Z590-A, Z590-P sanırım diğer ikisi E ve F idi farklarını açıklarsanız sevinirim. Yani sizden kasa, anakart, soğutucu ve PSU önerisi istiyorum.
Farklı parça öneriniz olursa da buradayım. Şimdiden teşekkürler.

Toplam bütçen? hangi parçalar elinde var?
Tam olarak bir bütçe belirlemedim ancak şekilde söyliyeyim.
İşlemci 5k civarı
Anakarta 2.5k-3k
Soğutucuya 600 civarı
Psu için 1500 verebilirim sanırım.
Ekran kartı pahalı bütçe dostu diye zotac seçtim ama v2 değil daha biriktirip ekran kartını 1 ay sonra taksam sorun olur mu
elimde monitör ve 2x8 Ddr4 ram var

Bütçe ne kadar?
İşlemciye 5k ayırdım 2.5k için z590 var mıdır? Şu an bütçemde tek zorlayan ekran kartı onu sonradan takmayı düşünüyorum. Ekran kartsız olarak 12k dizilir mi saydığım parçalar

Ve bunu eklersin soğutucuya:

Bu ekran kartı RTX 3060'tan fark edilir düzeyde daha güçlü. Ve sürücü problemleri 6000 serisinde yok.

Ve bunu eklersin soğutucuya:

Bu ekran kartı RTX 3060'tan fark edilir düzeyde daha güçlü. Ve sürücü problemleri 6000 serisinde yok.

Fark edilir düzeydeki gücün oyunlarda olduğunu duyduğumdan ben render ağırlıklı çalışacağım için nvidia tercih ediyordum.

Geri
Yukarı