RTX 3060 ve i5 11600K sistem önerisi

Reis sadece işlemci için 1K Fark oluyor i5 11nesil yeterli bence. Sağ ol tavsiyelerin için.
Hocam mobildeyim çok kurcalama fırsatım yok maalesef ki fakat 10. nesil i5 işlemciler bile 3060'ı besliyor. 11600k alarak fazla para vermiş olursunuz çok bir katkısı olmaz. Tabii biraz daha uzun ömürlü olur fakat tercih sizin.
Reis hazır sisteme düz 11600 seçeneği koymamışlar sana link veriyim parçalara bak istiyorsan.
AMD işlemciler sunduğu anakartlar da PCI Express 4.0 yapılarına sahip. Günümüzde bu slot yapılarına uygun ekran kartları da var. Tercihi AMD'den yana olursa avantajın olur. Yoksa ben bu sistemi alacağım diyorsan güle güle kullan.
Knk sen beğendin mi sistemi şuan kafam çok karıştı amd mi alıyım anakartı mı değişiyim karar veremedim ama bence böyle iyi.

Son düzenleme:
Reis sadece işlemci için 1K Fark oluyor i5 11nesil yeterli bence. Sağ ol tavsiyelerin için.

Reis hazır sisteme düz 11600 seçeneği koymamışlar sana link vereyim parçalara bak istiyorsan.

Kanka sen beğendin mi sistemi şu an kafam çok karıştı AMD mi alayım anakartı mı değişiyim karar veremedim ama bence böyle iyi.

Şimdi şöyle ben az önce de yazdım. PC Express 4.o destekli anakart isterim diye. Ekran kartlarının slot yapısına bakarsan mesela 3060 PCI Express 4.0 yazar. Bu da daha hızlı veri yollama demektir. Çok aman aman fark olmaz ama neden olsun diye düşünürüm. Bunun dışında da Intel sistem alacak olsam 10700F aşağı işlemci koymam. 10700F den yukarısına bakarım. Ama minimum en az 10700 F tercihim olurdu. Linkini attığın sistemin powerine bakmadım. Sistemime kendim 850 Power söyledim bugün. Ekran kartı için günümüzde 750 Power zaten gerekli. Diyeceklerim bu kadar. Intel kötü bir sistem değil. PC Express 4.0 desteğinden ötürü AMD'yi tercih ettim. Yoksa ben de Intel de alıyordum. O işlemcinin adı da 10700 F di. Oyun için gayet yeterli. Ama şubat-Mart mayından sonra yeni işlemciler geldi. Onları incelemedim. Daha iyi olan modeller olabilir göz ardı etme.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, merhaba. Sizce bu sistem alınır mı?

• Gigabyte RTX 3060 auros Elite 12 GB.
  • MSI MAG B560 Bazooka 5066MHz.
  • Intel Core i5 11600K 3.9GHz
  • Corsair Carbide series Spec Delta 650W 80+
  • G.Skill trend Z Neo 2x8 3600MHz RAM.
  • Samsung 500 GB 980 EVO 3100-2600
  • Seagate 1 TB.
  • Cooler Master Masterliquid ML240.

Hazır sistemde PSU seçeneği olmadığı için mecbur kasayla beraber en yüksek Watt'taki seçeneği seçtim.
Sistem fiyatı: 15200.

• MSI MAG B560 Bazooka 5066MHz, bunu bulamadım başka ne olabilir bu sisteme?

Yeni konular

Geri
Yukarı