i5 11600K Sisteme ekran kartı önerisi

LilithTR

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 3-4 ay öncesinde topladığım ve ekran kartını alamadığım sisteme ekran kartı önerisi istiyorum. Sistemimi aşağıda belirttim ve bütçem 14.000TL'dir.
Şimdiden teşekkürler.

Bileşenler.
İşlemci: Intel i5 11600K.
Anakart: ASRock B560M PRO4/AC
RAM: 2x8 XPG DDR4 3200MHz.
Sıvı soğutucu: Deepcool Gammaxx L240 Blue.
Power: Sharkoon Gold Zero 750W 80+ Gold.
SSD: WD Blue M.2 SSD 512 GB.
Monitör: ASUS TUF VG249Q.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece oyun için alınacaksa bütçeyi biraz arttırıp bu alınmalı. Powercolor AMD Radeon RX 6800 XT Red Devil 16GBD6-3DHE/OC 16 GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Son düzenleme:
Sistem oyun içinse 6800XT, iş içinde kullanılacaksa 3070 Ti.

Şu an indirimde 3070 Ti düşünürseniz.

Bilmediğim bir marka . Msi ve Asus haricinde düşünülebilir mi ?
Amacın sadece oyunsa az daha ittirsen 6800 XT var, ayrıca sistemdeki güç kaynağı güvenlik korumaları eksik bir model. Uygun bir zamanda değiştirilmesi iyi olur.
Sistemi daha 3-4 ay öncesinde topladım uygun fiyatlı diye almıştım. Güvenlik korumaları derken önemli bir sorun mu ? Güç kaynakları konusunda pek bir bilgiye sahip değilim.
Amd bazlı ne ekran kartı kullanırım ne de işlemci bu sadece benim düşüncem. Önceki zamanlarda çok ağzım yandı. Sanırım 6800xt de amd tabanlı bir ekran kartı.
Nvidia tercihimdir.

Bilmediğim bir marka . Msi ve Asus haricinde düşünülebilir mi ?

Sistemi daha 3-4 ay öncesinde topladım uygun fiyatlı diye almıştım. Güvenlik korumaları derken önemli bir sorun mu ? Güç kaynakları konusunda pek bir bilgiye sahip değilim.
Marka sağlamdır ve en tepe model bir kartıdır sıkıntı olacağını sanmıyorum ki kullanan bayağı insan var nette biraz araştırma yapıp görebilirsin sende.

@LilithTR

RX 400, 500 ve 5000 serisi dahil eski HD serilerindeki sürücü sorunları çok daha az görülüyor artık. Yine de bütçe ve karar senin tabii ki.

Gainward, MSI ya da ASUS diye ayırmamak lazım, Gainward'da sektörde yıllardır tecrübesi olan köklü markalardan bir tanesi.

PSU konusu da önemli, Gold Zero güvenlik korumaları eksik ve OVP, SCP, OPP gibi üç adet koruma barındıran bir ünite. İmkan varsa daha iyisine geçilmesi daha iyi olur, kısa vade için düşünülebilir sadece.

@LilithTR

RX 400, 500 ve 5000 serisi dahil eski HD serilerindeki sürücü sorunları çok daha az görülüyor artık. Yine de bütçe ve karar senin tabii ki.

Gainward, MSI ya da ASUS diye ayırmamak lazım, Gainward'da sektörde yıllardır tecrübesi olan köklü markalardan bir tanesi.

PSU konusu da önemli, Gold Zero güvenlik korumaları eksik ve OVP, SCP, OPP gibi üç adet koruma barındıran bir ünite. İmkan varsa daha iyisine geçilmesi daha iyi olur, kısa vade için düşünülebilir sadece.
Teşekkür ederim düşünceniz için, PSU konusunda da ne önerebilirsiniz acaba ? Şuan kullanmış olduğum Gold Zero diğer parçalarıma yük altında zarar verme durumu var mıdır ? Güvenlik korumaları eksik dediğiniz için kafamı kurcaladı. Ek olarak kendi sitesinden kontrol ettiğim zaman güvenlik korumaları mevcut gözüküyor.
ovp.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı