Çözüldü i5 1235U laptop frekansı 1.30 Ghz'da görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nebulaki

Zeptopat
Daha fazla  
İşlemci 12 nesil gen Intel Core i5 1235U.
64 GB RAM Windows 11.
İşlemcim 1.30GHz gözüküyor. İlk aldığımda fark etmedim aldığımda nasıldi bilmiyorum ancak aldığımda oynadığım oyunlarda aldığım FPS ten daha düşük FPS alıyorum (dizüstü bilgisayar).grafik kartı var Intel Iris Xe.
Garantisi var, göndermeli miyim, şikayete ne yazayım?

Kasa ise takarken sorun oluşmuş olabilir.
Laptop ise Xe graphic bende kullanıyorum leş gibi ama işlemci konusunda sıkıntım yok.
Sürücüleri gözden geçirin. Markayı söylerseniz HP ise yardımcı olabilirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa ise takarken sorun oluşmuş olabilir.
Laptop ise Xe graphic bende kullanıyorum leş gibi ama işlemci konusunda sıkıntım yok.
Sürücüleri gözden geçirin. Markayı söylerseniz HP ise yardımcı olabilirim
Laptop aldığımda kendi sürücülerini USB ile verdiler ondan sorun yoktur muhtemelen

Laptop aldığımda kendi sürücülerini USB ile verdiler ondan sorun yoktur muhtemelen

Hayır gözden geçirin. Onlara güvenseydik forumlar olmazdı zaten. Tüm sürücüleri baştan kurun(BIOS hariç) sonra tekrar deneyin. Sürücüleri kurmadan önce bir FPS test yapın bir de driverlerden sonra eğer değişim yoksa servise yollayın.

64 GB RAM'in heba edildiği bir sistem, muhtemelen sadece devasa RAM miktarına güvenilerek tercih edilmiş. Bu tarz giriş seviye ya da ofis laptopu diyeceğimiz cihazlarda oyun oynamak istiyorsanız Ryzen modelleri tercih etmelisiniz.

Geri
Yukarı