i5-1235U Valorant'ta %100 kullanılıyor

İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
RAM
4+4 dual 8 DDR4 3200
Ekran kartı
intel iris xe (80eu)
İşlemci
i51235u
Arkadaşlar selam 10 aydır oynadığım işlemci hiçbir zaman %100 kullanmadı kendini ama şimdi iris Xe güncellemesi ve Windows için güncelleme yapınca Valorant'ta bile %100 oluyor. 8 çekirdek 12 thread olmasına rağmen eskiden böyle değildi anlamadım yazılımsal mi acaba sorun?

Hocam sıkıntılı bir durum yok. Sisteminiz daha yüksek fps vermeye çalışıyor sadece.

Hocam sıkıntılı bir durum yok. Sisteminiz daha yüksek FPS vermeye çalışıyor sadece.

Hocam vallahi benim şaşırdığım nokta 12 çekirdekli bir işlemci nasıl Valorant gibi bir oyunda %100 olur GTA 5 1080p Low da 60 FPS sabit o zaman bu kadar çıkmıyor.

FPS'nizi monitör Hz'nizin 10 FPS üstüne sabitleyin işlemci kullanımı azalır.

Normalde 140 FPS alıyorum ekran 60 Hz 70 FPS oynamak akıcılığı azaltır.

60 FPS'den fazlasını göremiyorsunuz belirteyim, işlemci kullanımını bir nebze azaltmak istiyorsanız FPS kısıtlamalısınız.

Kardeşim haklısın aslında ama 60 Hz panel olsa bile yüksek FPS'ler illaki hareketlerde bile fark ediyor Valorant gibi rekabetçi oyunlarda refleks çok önemli hızlı oynarken FPS yüksek olması şart.

Hocam vallahi benim şaşırdığım nokta 12 çekirdekli bir işlemci nasıl Valorant gibi bir oyunda %100 olur GTA 5 1080p Low da 60 FPS sabit o zaman bu kadar çıkmıyor.

Normalde 140 FPS alıyorum ekran 60 Hz 70 FPS oynamak akıcılığı azaltır.
60 sabit oyun ayarlarıyla ilgili vsync kapat.

Yeni konular

Geri
Yukarı