i5 12400 RTX 3060 Ti sistemde format sonrası FPS düşüşü

gucerege

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, PC format atmadan önce Windows 10 kullanıyordum ve oyunlardaki performanslarım kullandığım PC göre iyiydi. (Valorant 300-350 FPS, CS:GO 400 FPS sabit) yeni M.2 SSD aldığım için PC format atmak istedim ve Windows 11'e geçtim. NVIDIA Denetim Masası ayarları, oyun modu, hardware acceleration, driver güncellemesi gibi ayarları yaptım oyun içi ayarlarımı yaptım ama bu sefer aldığım FPS'ler neredeyse yarı yarıya düştü ve ne yaparsam yapayım sorunu çözemedim. Bu sorun Windows 11'le alakalı olma ihtimali var mı veya nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.
İşlemci i5-12400
Ekran kartı 3060 Ti.
RAM 16 GB 3200MHz.

Hocam ben bilgisayarcıda çalışıyorum ve kimseye Win11 önermiyoruz daha yeni bir iletişim sistemi olduğu için çok sıkıntısı var 10 a geçmeni öneririm

Kurduğun sistemin sürümüyle alakası olabilir öyle ki benim kurduğum sürümde Discord'da bazı oyunlarda sesim cızırtılı gidiyordu Recep hocanın son paylaştığı sürümü kurunca bu sorunlar düzeldi ve oyunlarda gözle görülür FPS farkı yaşadım. Sürümü nereden aldınız bilmiyorum belki buradan belki kendi sitesinden ama birinden birini tekrar indirip kurun. Driverları kendi sitelerinden indirin ki bunu yapıyorsunuzdur diye tahmin ediyorum bu arada aynı sistemi kullanıyorum. Konunun Windows 11'n yeni çıkmasıyla alakası yok.

Off kaç yıldır yeni yeni yeni daha bir işletim sistemi kurmayı beceremeyip gelmiş millete laf yapıyorsun.
Neyin işletim sistemini kuramıyor muşum? Win10 da artık çözülemeyen sorunu kalmadı birkaç ay önce kendi bilgisayarımada kurdum formattan sonra sebepsiz yere ryzen 5 5600 işlemci %100 kullanımdan düşmez oldu birde farzdır kulaklık ve haporlör cızırtı yapıyor ben bunu yazarken birisi win 11 laptopunu getirdi mikrofon cızırtı yapıyordu yeni almış 11 e eski 10a aldım cızırtısı gitti artık driverlarlada alakası yok. Herhalde sende sıkıntı çıkmadı diye kimsede sıkıntı çıkmıyor sanıyorsun şirketlerdede win 11 sık kullanılmaz excelde kaydediyor gibi gösterip kaydetmediği için kovulan kaç kişi gördüm haberin var mı? Oyunu açıyor diye sana göre sıkıntı yok bilip bilmeden konuşma ezerim seni 😃

Kurduğun sistemin sürümüyle alakası olabilir öyle ki benim kurduğum sürümde Discord'da bazı oyunlarda sesim cızırtılı gidiyordu Recep hocanın son paylaştığı sürümü kurunca bu sorunlar düzeldi ve oyunlarda gözle görülür FPS farkı yaşadım. Sürümü nereden aldınız bilmiyorum belki buradan belki kendi sitesinden ama birinden birini tekrar indirip kurun. Driverları kendi sitelerinden indirin ki bunu yapıyorsunuzdur diye tahmin ediyorum bu arada aynı sistemi kullanıyorum. Konunun Windows 11'n yeni çıkmasıyla alakası yok.
Olabilir win 11 den çok fazla performans düşüşü duyduğum için böyle söyledim güncellemeleri yapmış olduğunu düşünüyorum hala devam ediyor ise sıkıntı

Son düzenleme:
Neyin işletim sistemini kuramıyor muşum? Windows 10 da artık çözülemeyen sorunu kalmadı birkaç ay önce kendi bilgisayarımada kurdum formattan sonra sebepsiz yere Ryzen 5 5600 işlemci %100 kullanımdan düşmez oldu bir de farzdır kulaklık ve hoparlör cızırtı yapıyor ben bunu yazarken birisi Windows 11 laptopunu getirdi mikrofon cızırtı yapıyordu yeni almış 11'e eski 10a aldım cızırtısı gitti artık driverlarlada alakası yok. Herhalde sende sıkıntı çıkmadı diye kimsede sıkıntı çıkmıyor sanıyorsun şirketlerdede Windows 11 sık kullanılmaz Excel'de kaydediyor gibi gösterip kaydetmediği için kovulan kaç kişi gördüm haberin var mı? Oyunu açıyor diye sana göre sıkıntı yok bilip bilmeden konuşma ezerim seni 😃

Olabilir Windows 11'den çok fazla performans düşüşü duyduğum için böyle söyledim güncellemeleri yapmış olduğunu düşünüyorum hala devam ediyor ise sıkıntı.

Büyümüşte milleti eziyormuş ahahahahahhs.

Bilgisayarım bozuk demiyor gelmiş Windows 11'e laf atıyor jsjsjsjxhc.

Yeni konular

Geri
Yukarı