i5-12400 Sistem Toplama

Bütçe
10.000 (Esnek)

chon

Kilopat
Yer
Milky Way
Selam,
Bir süredir toplamak istediğim bilgisayar için araştırma yapıyorum ve sonunda istediğim işlemciye karar verdim.

i5 12400 ile bir sistem kurmak istiyorum. Sistemde fotoğraf ve kısa videolar editleyeceğim. Ayrıca müzik yapmak için de kullanacağım dolayısı ile tek çekirdek performansı için özellikle bu işlemciyi tercih ettim.
Ekran kartı almak için uygun bir zaman olduğunu düşünmediğimden dolayı bu sistemde iGPU kullanacağım. İleride beni pişman etmeyecek güzel bir anakart + işlemci ikilisi istiyorum. Siz olsaydınız 10.000 bütçe ile hangi tercihleri yapardınız?
(Bütçemi esnetebilirim, önemli olan uzun vadede güvenebileceğim bir anakart.)

-M2 SSD yanında depolama için uygun bir HDD önerilebilir.
-RGB önemsiz.
-Küçük kasaları daha çok seviyorum.

10200TL tutuyor.

10200TL tutuyor.
E-ekran kartı?

Selam,
Bir süredir toplamak istediğim bilgisayar için araştırma yapıyorum ve sonunda istediğim işlemciye karar verdim.

i5 12400 ile bir sistem kurmak istiyorum. Sistemde fotoğraf ve kısa videolar editleyeceğim. Ayrıca müzik yapmak için de kullanacağım dolayısı ile tek çekirdek performansı için özellikle bu işlemciyi tercih ettim.
Ekran kartı almak için uygun bir zaman olduğunu düşünmediğimden dolayı bu sistemde iGPU kullanacağım. İleride beni pişman etmeyecek güzel bir anakart + işlemci ikilisi istiyorum. Siz olsaydınız 10.000 bütçe ile hangi tercihleri yapardınız?
(Bütçemi esnetebilirim, önemli olan uzun vadede güvenebileceğim bir anakart.)

-M2 SSD yanında depolama için uygun bir HDD önerilebilir.
-RGB önemsiz.
-Küçük kasaları daha çok seviyorum.
@messinicocugu Arkadaşın önerdiği sistem çok iyi kesinlikle bu parçaları al.

Yeni konular

Geri
Yukarı