i5-12400 Sistem Toplama

Bütçe
10.000 (Esnek)
@messinicocugu Önerdiğin sistem için çok teşekkür ederim.
Bir soru sormak istiyorum sadece: Bu sisteme 600W PSU almamızın sebebi gelecekteki yükseltmeler mi?

Evet hocam bütçe yetiyorken alın derim şu an fiyatı da gayet iyi bu PSU ile 3070 bile beslersiniz.

Evet hocam bütçe yetiyorken alın derim şu an fiyatı da gayet iyi bu PSU ile 3070 bile beslersiniz.
Bir soru da önerdiğiniz RAM ler hakkında sormak istiyorum. Şuan baktığımda daha ucuza Corsair Vengeance buldum. Hatta Neoforza Mars RGB 16GB 1.089 TL.
Önerdiğiniz RAM'i özellikle mi seçtiniz? CL değeri aynı görünüyor hepsinde.

Bir soru da önerdiğiniz RAM'ler hakkında sormak istiyorum. Şu an baktığımda daha ucuza Corsair Vengeance buldum. Hatta Neoforza Mars RGB 16GB 1.089 TL.
Önerdiğiniz RAM'i özellikle mi seçtiniz? CL değeri aynı görünüyor hepsinde.

Overclock potansiyeli çok yüksek çipler barındığı için seçmiş.

Overclock potansiyeli çok yüksek çipler barındığı için seçmiş.
Bu konu hakkında bilgim yoktu. Eğer fiyatını hakediyorsa aynı CL değerine sahip olmasına rağmen @messinicocugu 'nun önerdiği RAM'leri alacağım.
Bugün sistemin parçalarını aldım. 🥳

Ancak kafama bir şey takıldı, Bu sistemi 1920x1080 ACER monitörüme bağlamak için bir HDMI kablosuna ihtiyacım var. Anakartın HDMI 2.1 desteklediğini okudum. Sence hangi kabloyu almak daha mantıklı? @messinicocugu

Son düzenleme:
Bu konu hakkında bilgim yoktu. Eğer fiyatını hak ediyorsa aynı CL değerine sahip olmasına rağmen @messinicocugu'nun önerdiği RAM'leri alacağım.
Bugün sistemin parçalarını aldım. 🥳

Ancak kafama bir şey takıldı, Bu sistemi 1920x1080 ACER monitörüme bağlamak için bir HDMI kablosuna ihtiyacım var. Anakartın HDMI 2.1 desteklediğini okudum. Sence hangi kabloyu almak daha mantıklı? @messinicocugu

HDMI alabilirsin.

Hocam ben de bugün aynı kategoride benzer konu açmışım. Lütfen gözatar mısın?

Geri
Yukarı