Çözüldü i5 12400F %100 CPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MaoKY

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı yeni aldım 3070 Ti, i5 12400F işlemci var. Çözünürlük 1920X1080. girdim Battlefield 2042 medium ayarlarda 60 70 FPS görev yöneticisine bakıyorum CPU %100 çözüm arıyorum 2 gündür bulamadım yabancı forumlarda başlık açan insanlar falan görünce oyunla alakalı optimizasyon vs. dedim geçtim. Bugün Cyberpunk 2077 girdim güzel grafiklerle oynarım diye hop 40 45 FPS bir baktım yine CPU %100 ve bu oyunlarda görev yöneticisinde GPU aşırı az gözüküyor. Ama Apex Legends oynarken Full ayarlarda normal CPU değeri ve yüksek GPU değeri alıyorum FPS 150-200 bandında çok dikkat etmedim.

BF2042 ve Cyberpunk neden oynayamıyorum nasıl halledeceğim? Oyunları oynarken arkada başka bir şey açık değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Biraz araştırdıktan sonra BIOS'tan XMP etkinleştirdim RAM'ler 2133 MHz'den 3200MHz'ye çıktı. Sanırım sorun buydu çünkü Cyberpunk'ta ışın izleme açık, DLSS kapalı Full Ultra ayarlarda 75FPS altına düşmedim.
Battlefield da CPU kullanımı bir nebze düştü hala yüksek ama oyunla alakalı sanırım 90-110 FPS arasında değişiyor yer yer.
Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.
Ayarlardan custom yerine ultrayı seçtim direkt sonuç bu
En yüksek işlemci durumu %100müş zaten.

Son düzenleme:
FPS sabit değil. Stok soğutucu var
Buradan da anlaşılıyor thermal throttle olduğu ama MSI Afterburner ile sıcaklıkları da bir kontrol edin ve rapor edin. Bunun çözümü bir soğutucu almak. Soğutucu alsanız bile darboğaz devam eder ama düşük FPS'den kurtulursunuz.

Buradan da anlaşılıyor thermal throttle olduğu ama MSI Afterburner ile sıcaklıkları da bir kontrol edin ve rapor edin. Bunun çözümü bir soğutucu almak. Soğutucu alsanız bile darboğaz devam eder ama düşük FPS'den kurtulursunuz.
MSI Afterburner kurulmamıştı zamanında Core Temp yükledim Cyberpunk için bu değerler. Işın izleme medium, DLSS ultra performans hala 60 fps alamıyorum.
ısı.png

MSI Afterburner kurulmamıştı zamanında Core Temp yükledim Cyberpunk için bu değerler. Işın izleme medium, DLSS ultra performans hala 60 fps alamıyorum.Eki Görüntüle 1622306
Size tarif ettiğim gibi yapmadığınız sürece düzgün sonuç alamayız. Bir kere oyun için sıcaklık böyle ölçülmez. Oyundaki karelerin oluşturulma esnasında ne olduğu önemli bizim için.

Biraz araştırdıktan sonra BIOS'tan XMP etkinleştirdim RAM'ler 2133 MHz'den 3200MHz'ye çıktı. Sanırım sorun buydu çünkü Cyberpunk'ta ışın izleme açık, DLSS kapalı Full Ultra ayarlarda 75FPS altına düşmedim.
Battlefield da CPU kullanımı bir nebze düştü hala yüksek ama oyunla alakalı sanırım 90-110 FPS arasında değişiyor yer yer.
Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı