i5-12400F yüksek CPU kullanım oranı

rageddon

Centipat
Daha fazla  
RAM
XPG 16 GB 3200Mhz
Anakart
ASUS PRİME B660-PLUS
Merhaba. Görev yöneticisin'den işlemcimin örneğin Valorant oynarken CPU kullanım oranının %80-90 civarlarında olduğunu gördüm, işlemcim başlıkta belirttiğim gibi i5-12400F, aklıma çok takıldı. Bu normal mi zararlı mı yoksa Windows'dan mı kaynaklı? Format mı atmalıyım yardımcı olur musunuz?
(Oyunlar da ekstra bir FPS düşmesi veya drop görmedim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Görev yöneticisin'den işlemcimin örneğin Valorant oynarken CPU kullanım oranının %80-90 civarlarında olduğunu gördüm, işlemcim başlıkta belirttiğim gibi i5-12400F, aklıma çok takıldı. Bu normal mi zararlı mı yoksa Windows'dan mı kaynaklı? Format mı atmalıyım yardımcı olur musunuz?
Gayet normal. Online oyunların çoğu işlemciyi yoğun şekilde kullanır. Sıcaklıklar normalse ve drop gibi sorunlar yoksa içiniz rahat olsun.

Konuyla alakasız bir şey söyleyeceğim ASUS anakart kullanıyorum Armory Create uygulamasının son güncellemesinden sonra uygulamaya girince iki gezinip kapattıktan sonra uygulama kapanmıyor Görev Yöneticisi'nden kapatıyorum bu da %10 %12 CPU kullanımı işlemciye gereksiz yük bindiriyor haberin olsun.

Konuyla alakasız bir şey söyleyeceğim ASUS anakart kullanıyorum armory create uygulamasının son güncellemesinden sonra uygulamaya girince iki gezinip kapattıktan sonra uygulama kapanmıyor Görev Yöneticisi'nden kapatıyorum bu da %10 %12 CPU kullanımı işlemciye gereksiz yük bindiriyor haberin olsun.

O program sanırım bende yok ya da hatırlamıyorum hocam ama yine de kontrol edeceğim teşekkür ederim.

Gayet normal. Online oyunların çoğu işlemciyi yoğun şekilde kullanır. Sıcaklıklar normalse ve drop gibi sorunlar yoksa içiniz rahat olsun.

Hocam fakat aynı işlemi Minecraft için de denedim pencere moduna alıp değerlere baktım normal yürürken vs. CPU kullanımı %35-40-45 bazen 55 falan olduğunu gördüm ardından Golem'in beni öldürmesi için yanına gidip öldüğüm de bir anda %90'lara fırladı bu yine normal mi hocam.

Sıcaklık değerlerine bakamadım Afterburner uygulamasını çalıştıramadığım'dan fakat herhangi bir FPS sorunu ile karşılaşmadım genel olarak 350-400 bazen 500-600 gibi FPS değerlerini de gördüğüm oluyor. Bu arada ekran kartım 6700XT.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı