i5-12400F + 6700XT düşük FPS

rageddon

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. İşlemcim i5-12400F ekran kartım 6700XT RAM 16 GB 3200MHz anakart B660 D4 Valorant oynarken aldığım FPS'ler 350-400 fakat ateş edince 200 küsurleri görüyorum 280-290 bu parçaların bu oyunda bu tarz FPS'ler almasına açıkçası şaşırdım bu değerler normal mi yoksa bir durum mu var yardımcı olur musunuz?

Valorant garip bir oyun, başka oyunlarda sorun yoksa çok düşünmemek gerek. 11. Nesil i7 ve 3080 ile bugün ortalama 200FPS alıyordum. Bsşka bir güncelleme ile 500-600leri görüyorum.

Merhaba. İşlemcim i5-12400F ekran kartım 6700XT RAM 16 GB 3200MHz anakart B660 D4 Valorant oynarken aldığım FPS'ler 350-400 fakat ateş edince 200 küsurleri görüyorum 280-290 bu parçaların bu oyunda bu tarz FPS'ler almasına açıkçası şaşırdım bu değerler normal mi yoksa bir durum mu var yardımcı olur musunuz?

Hocam Valorant biraz sıkıntılı bir oyun ayarlardan V-Sync açın monitörünüz kaç Hz'se o kadar FPS'e sabitler.

Valorant garip bir oyun, başka oyunlarda sorun yoksa çok düşünmemek gerek. 11. Nesil i7 ve 3080 ile bugün ortalama 200FPS alıyordum. Bsşka bir güncelleme ile 500-600leri görüyorum.
öyle galiba hocam 1-2 gün öncesin de bu kadar düştüğünü hatırlamıyorum 350 altına hiç düşmedim şuan'a kadar. Umarım sadece valorant'dan kaynaklıdır.

Hocam Valorant biraz sıkıntılı bir oyun ayarlardan V-Sync açın monitörünüz kaç Hz'se o kadar FPS'e sabitler.
monitör 240hz fakat 240'ın altına düşmesin'den korkuyorum daha pek görmedim ama yaklaştığını söyleyebilirim

Öyle galiba hocam 1-2 gün öncesin de bu kadar düştüğünü hatırlamıyorum 350 altına hiç düşmedim şu An'a kadar. Umarım sadece Valorant'dan kaynaklıdır.

Monitör 240Hz fakat 240'ın altına düşmesin'den korkuyorum daha pek görmedim ama yaklaştığını söyleyebilirim

FurMark ve Prime 95 testelerini yapıp sonuçları paylaşır mısınız?

Ekran kartım'da bir sorun olduğunu düşünmüyorum hocam işlemci'den bir tık şüpheliyim ama belki sadece oyundan kaynaklıdır

Dediğim gibi bende de aynı sorun var. Başka oyunlarda bsriz bir düşül yoksa sonraki güncellemeyi bekleyin. Adamlar en kötü bilgisayarda bile yüksek performans vermek için bizi dışlıyor resmen :D Ha bir de grafik ayarlarında çok izlekli görselleştirme varsa onu açın.

Dediğim gibi bende de aynı sorun var. Başka oyunlarda bsriz bir düşül yoksa sonraki güncellemeyi bekleyin. Adamlar en kötü bilgisayarda bile yüksek performans vermek için bizi dışlıyor resmen :D Ha bir de grafik ayarlarında çok izlekli görselleştirme varsa onu açın.
Evet o ayar açık. O zaman oyundan kaynaklı bir problem hocam sanırım.

Geri
Yukarı