i5 12400F BF5 1080P Ultra ayarlarda 78 derece normal mi?

• Konuyu başlatan Dakko
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 680

Dakko

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

i5 12400F işlemcim var. Stok fanla kullanıyorum.

Multiplayer Battlefield 5 (bütün ayarlar Ultra, 165 Hz, 1080p) oynayınca 78 dereceleri görüyor işlemci.

Normal mi sizce?

Bu dereceler stok fanla öngörülmektedir. Sisteme yük bindiren AAA oyunlarda 80 dereceye kadar normal, 85 dereceye kadar kabul edilebilir. Her oyunda 80-85 derece görürse eğer stok fan yerine soğutucu alınması gereklidir. Sizin şu anlık soğutucu masrafı yapmanızı gerektirecek bir durum bulunmamakta. İyi sosyaller.

Bu dereceler stok fanla öngörülmektedir. Sisteme yük bindiren AAA oyunlarda 80 dereceye kadar normal, 85 dereceye kadar kabul edilebilir. Her oyunda 80-85 derece görürse eğer stok fan yerine soğutucu alınması gereklidir. Sizin şu anlık soğutucu masrafı yapmanızı gerektirecek bir durum bulunmamakta. İyi sosyaller.
Teşekkürler. Yok her oyunda görmüyor. En yüksek gördüğü oyun bu. 78 derece.

Furmak + Prime 95'i eş zamanlı çalıştırıp 25-30 dakika test yaptığımda da en yüksek olarak 80 gördüm ama 80'de durmadı, 78'le devam etti.

Bu durumda soğutucu masrafına gerek yok sanırım.

Peki sallıyorum işlemcim 10 derece daha serin olsaydı performans anlamında ya da ömür anlamında bir artısı olacak mıydı? Olmayacaksa cidden gerek yok.

Kule tipi soğutucuya gerek yok bu durumda?

Ee iyi.

Kaç olursa korkulur?

12400F için Max kaç olmalı? Tam bilgi verebilir misiniz?

intel

100 derecede kendini kapatıcağı yazıyor bu bakış acısıyla normal ancak bana gore o deger yuksek 65'ler Max yavaş yavaş macun duruma vs baglı olarak o değerin artacagını dusunuyorum ben olsam bir Noctua fan alırdım ama tabii tercih meselesi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı