i5 12400F fanı sürekli hızlı dönüyor

Intel'in stock fanı mi üzerindeki

Hepsini denedim olmadı bende fanı çıkarttım.
O kadar rahatsız ediyor ki kulaklıkla müzik dinlerken bile duyuluyor.

Başka bir fan alsam düzelir mi?

Evet.

İşlemci 100 derece ondan olabilir mi termal macun sürmedim ve takarken elime bir miktar bulaştı.

Hocam sistemi sıfır mi aldınız? 100 derece aşırı yüksek bir sıcaklık değeri tavsiyem tekrardan fanı sökün termal macununu sürün ve tekrar montaj edin işlemci sıcaklığı yüzünden fan çok hızlı dönüyordur.

Evet sistem sıfır daha 2 ay önce aldım.
2 ayda kolay kolay tozlanmaz hocam. Keşke temizlemeseydiniz ama artık geçmiş. Dediğim gibi fanı sökün termal macununu sürün tekrar takın hiçbir sorun kalmaz.

Hepsini denedim olmadı bende fanı çıkarttım.
O kadar rahatsız ediyor ki kulaklıkla müzik dinlerken bile duyuluyor.

Başka bir fan alsam düzelir mi?
hocam manuel yapip oradan sicakligi 65 derecenin uzerine cikartabilirsiniz. o zaman islemci 65 derece ustune ciktiginda calisir fan.

Duzeltme: arkadaslara katiliyorum hocam. 100 derece normal bir sicaklik degil. termal macununa bir bakin

Hocam manuel yapip oradan sicakligi 65 derecenin uzerine cikartabilirsiniz. O zaman islemci 65 derece ustune ciktiginda calisir fan.

Duzeltme: Arkadaslara katiliyorum hocam. 100 derece normal bir sicaklik degil. Termal macununa bir bakin.

Sorunu buldum hocam fanı takarken elime bir miktar macun bulaştı ondan kaynaklanıyor büyük ihtimal. Boşta 60 70 derece oyundayken 80 90 oluyor tahminimce termal macun sürerek düzelecek.

Size tavsiyem termal macun yenileme işlemi yapamayacak durumdaysanız fanı bir daha sökmeyin sökmeden temizlik işlemi yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı