i5-12400F işlemci PUBG'de 80 derece oluyor

its me

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

2 hafta önce İtopya'dan hazır sistem aldım. İşlemcim Intel i5-12400F, GPU ise PNY RTX 3060. İşlemcim PUBG'de 80 derecede çalışıyor. En makul bütçede ne yapabilirim bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Ben zamaninda 400 TL civarlarina MSI Core froz l aldim kula tipi islemcim Ryzen 5 3600 70 derecenin üstüne cıktığını görmedim ve kutudan macunda cıktı o yüzden işimede gelmisti bende eskiden Intel kullanıyordum neyse ki sistemi değistirince AMD'ye gectim sıcaklık drğerleri olarak şu an cok rahatladım iki işlemvidede aynı soğutma sistemini kullanmama rağmen.

Bir de dün aıda64 yaptım kalbime iniyodu ekran gitti kasa fanları saç kurutma makinesine döndü korkup hemen güç tuşuna basılı tutup kapadım napıcam bilemedim daha yeni psu aldım soğutucuya bütçem yok ne dertli işmiş arkadaş ya, bir de bu 100 dereceyi görme benim kapatmamdan falan bir sıkıntı olmaz değil mi bir kereden

Stock soğutucu ise tower tip bir soğutucu alabilirsiniz.
Stok soğutucu ama şu an bütçem yok 1 2 ay 80 civarı kullanıcam mecbur sanırım

Dosya Ekleri

• IMG20220630020016.jpg
    IMG20220630020016.jpg
    304 KB · Görüntüleme: 40
Bir de dün aıda64 yaptım kalbime iniyodu ekran gitti kasa fanları saç kurutma makinesine döndü korkup hemen güç tuşuna basılı tutup kapadım napıcam bilemedim daha yeni psu aldım soğutucuya bütçem yok ne dertli işmiş arkadaş ya, bir de bu 100 dereceyi görme benim kapatmamdan falan bir sıkıntı olmaz değil mi bir kereden

Stok soğutucu ama şu an bütçem yok 1 2 ay 80 civarı kullanıcam mecbur sanırım

TDP 65W olarak sınırlayın, BIOS ayarlarından cooler tipini seçebiliyorsunuz, anakartınız nedir?

Geri
Yukarı