i5 12400F işlemci soğutucu önerisi

AG400 dayanmıyor mu? Emin olmadığınız konularda yeterince bilgi sahibi olmadan konuşmayın. Fan sayısının, ısı borusunun fazla olması, daha çok dayanacağı anlamına gelmiyor.
Daha çok dayanacak dediğim şey işlemci yükseltilirse, almaya gerek yok o da iş görür demek manasında dedim.

Bayağı abartı soğutucular atılmış. O işlemciye stok fan bile yeterli. 80 dereceyi geçmiyorsa sorun yok. İlla bir şey alacaksanız;

Sen bir numarasın ancak şöyle bir durum var konuyu çözüldü yapmamış bunu da sana vereceğim dün akşam bunun siparişini verdim tam olarak biraz araştırmayla bulup, yine de teşekkür ederim. 75 derecelerde gezmesini istemiyorum, bu soğutucu da yaklaşık 10 derece etki edebiliyormuş, o yüzden oyumu bundan yana kullandım. Soketide içinden çıkması bir tatlılık. Sağ olun.

@CEO of SM Technology Kelebeğe uçak motoru takmıyoruz sonuç olarak. Aynı işlemciyi ve soğutucuyu öneri üzerine kendim bizzat aldım. Gayet iyi ve sağlam bir soğutucu. Her yeni işlemciyle soğutucu değiştirebilirsin o ayrı mesele, ifadem de belirttiğim gibi fazlası ile yeterli demişim. SE-214 almakta bir tercih, arada ki farkı vererek SE-224 modelide bir tercih.

Önerilen soğutucu SE-224. Bu suğutucu bu işlemciye çok fazla diye bağırarak girdiğiniz mevzunun nesi fazla anlatabilir misiniz? Teknik olarak bende öğrenmiş olayım.

@CEO of SM Technology Kelebeğe uçak motoru takmıyoruz sonuç olarak. Aynı işlemciyi ve soğutucuyu öneri üzerine kendim bizzat aldım. Gayet iyi ve sağlam bir soğutucu. Her yeni işlemciyle soğutucu değiştirebilirsin o ayrı mesele, ifadem de belirttiğim gibi fazlası ile yeterli demişim. SE-214 almakta bir tercih, arada ki farkı vererek SE-224 modelide bir tercih.

Önerilen soğutucu SE-224. Bu soğutucu bu işlemciye çok fazla diye bağırarak girdiğiniz mevzunun nesi fazla anlatabilir misiniz? Teknik olarak bende öğrenmiş olayım.
Soğutucuya kötü demedim güzel kardeşim. Fazla sadece. Stok fanın bile yeterli olduğu işlemciye onu almak, bayağı israf. 700 TL belki sana göre fazla değil ama arkadaşa göre fazla olabilir. Parayı çöpten toplamıyor kimse. Tekniğine durduk yere girmeye gerek yok. Meraklıysan kendin araştır. Ben öğretmen değilim. SE-224-XT zaten AG400'den daha iyi. AG400'de SE-214-XT'den. SE-214-XT'de yeterli ama aşağı yukarı aynı fiyattayken neden SE-214-XT alsın ki?

Soğutucuya kötü demedim güzel kardeşim. Fazla sadece. Stok fanın bile yeterli olduğu işlemciye onu almak, bayağı israf. 700 TL belki sana göre fazla değil ama arkadaşa göre fazla olabilir. Parayı çöpten toplamıyor kimse. Tekniğine durduk yere girmeye gerek yok. Meraklıysan kendin araştır. Ben öğretmen değilim. SE-224-XT zaten AG400'den daha iyi. AG400'de SE-214-XT'den. SE-214-XT'de yeterli ama aşağı yukarı aynı fiyattayken neden SE-214-XT alsın ki?
Öğretmen değilsiniz, peki. İki ürün arasından birine fazla dediğinize göre birinin üstün ya da eksik olduğunu teknik olarak ifade edebilirsiniz diye düşündüm. Ünvanınızda var ya hani.

Intel bu işlemci için en yüksek TDP değerini ifade ederken dolaylı yolla bu işlemciye stok fanla devam etmek için gamsız olmanız gerek demiş olabilir. Önerdiğim soğutucu gayet kabul edilebilir ve kullanılabilecek bir soğutucu. Kötü dediniz demedim zaten, fazla dediniz. 700 lira ücreti dışında neresi fazla bunu anlayamadım. SE-214 örnekti sadece, öneri değildi. Takılmayın bu kadar.

Öğretmen değilsiniz, peki. İki ürün arasından birine fazla dediğinize göre birinin üstün ya da eksik olduğunu teknik olarak ifade edebilirsiniz diye düşündüm. Ünvanınızda var ya hani.

Intel bu işlemci için en yüksek TDP değerini ifade ederken dolaylı yolla bu işlemciye stok fanla devam etmek için gamsız olmanız gerek demiş olabilir. Önerdiğim soğutucu gayet kabul edilebilir ve kullanılabilecek bir soğutucu. Kötü dediniz demedim zaten, fazla dediniz. 700 lira ücreti dışında neresi fazla bunu anlayamadım. SE-214 örnekti sadece, öneri değildi. Takılmayın bu kadar.
Üstün olduğunu niye açıklayayım? Konuyla alakası ne? İstediğiniz soğutucunun teknik bilgileri ile konu açıp, orada teknik bilgileri talep edebilirsiniz. Bu arada TDP ile sıcaklık orantılı değildir.
700 TL belki sana göre fazla değil ama arkadaşa göre fazla olabilir. Parayı çöpten toplamıyor kimse. Ayrıca ihtiyaçta yok gördüğün üzere.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
AK400 ile AG400 performans olarak benzerlerdir. AK400'ün kozmetik farklılıkları vardır.

R5 7500 için stok soğutucu yeter yazmışsın, daha söyleyecek bir şeyim yok. Neyse ki işlemciler yanıp tutuşmuyor artık, kendini kapatıyor.

R5 7500 için stok soğutucu yeter yazmışsın, daha söyleyecek bir şeyim yok. Neyse ki işlemciler yanıp tutuşmuyor artık, kendini kapatıyor.
OC yapmıyorsan, yayın veya render işleriyle uğraşmıyorsan ve hava akışı iyi olan bir kasan varsa stok fan yetiyor.

Geri
Yukarı