i5 12400F oyunda 100 dereceye çıkıyor

Normalde masaüstünde kapalı, masaüstünde 2.3GHz üstüne çıkmıyor. Oyunlarda 3994MHz oluyor, nasıl kapatıldığını bilmiyorum ve kapatmak da istemem. O kadar işlemci alıp ve FPS değerinin düşmesini kim ister ki?

Kapatmadan verilen gücü düşürebilirsin eğer açıksa. Benim soğutucum 80W kaldırıyordu. Yükte 75 derece oluyordu. 140W iken sizin gibi 100 derece idi. Şimdi soğutucu değiştirdim 140W'ta yükte 75-80 derece.

Kapatmadan verilen gücü düşürebilirsin eğer açıksa. Benim soğutucum 80W kaldırıyordu. Yükte 75 derece oluyordu. 140W iken sizin gibi 100 derece idi. Şimdi soğutucu değiştirdim 140W'ta yükte 75-80 derece.
Soğutucu enerjisi ile maalesef oynayamıyorum, işlemci voltajı ile de oynayamıyorum. H610 anakartlarda overclock ve underclock ayarları kilitli maalesef.

i5 ve üstü serileri stok fanla kullanırsanız deli gibi ısınması normal. 2 gram alüminyum o kadar işlemciyi soğutamaz. Kule tipi soğutucu almak dışında daha mantıklı çözüm yok.

i5 ve üstü serileri stok fanla kullanırsanız deli gibi ısınması normal. 2 gram alüminyum o kadar işlemciyi soğutamaz. Kule tipi soğutucu almak dışında daha mantıklı çözüm yok.
Zaten soğuk çalışmasını beklemiyorum fakat bu kadar ısınmasını buradakiler gibi ben de normal bulmadım. Sıvı soğutucu alacağım 240mm'lik.

İlerde çok güçlü bir işlemci almayacaksanız sıvı soğutma almayın gerek yok.
Hayır ileride işlemci değiştirme gibi bir düşüncem yok. Kule tipi soğutucuların görünüşünü sevmiyorum ama şık görünüşlü bir kule tipi soğutucu beni düşündürtebilir.

Hayır ileride işlemci değiştirme gibi bir düşüncem yok. Kule tipi soğutucuların görünüşünü sevmiyorum ama şık görünüşlü bir kule tipi soğutucu beni düşündürtebilir.

O konuda haklısınız. Sıvı soğutucular çok güzel görünüyor da kule tipi soğutucu aynı işi çok daha ucuza yapıyor. ID-Cooling SE 214XT bakabilirsiniz görüntüsü hiç fena değil bence.

O konuda haklısınız. Sıvı soğutucular çok güzel görünüyor da kule tipi soğutucu aynı işi çok daha ucuza yapıyor. ID-Cooling SE 214XT bakabilirsiniz görüntüsü hiç fena değil bence.
Aslında güzel görünüyor, siyah alsam bir tane güzel görünebilir. Montajı zor mu bu soğutucunun, bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Sıvı soğutucuyla 100 derece ha ? 😲 😲 Bozuk o soğutucu dostum. Stok tak daha iyi. 😳 Benim stok soğutucu ile 78 derece. 😳😳

Sıvı soğutucuyla 100 derece ha ? 😲 😲 Bozuk o soğutucu dostum. Stok tak daha iyi. 😳 Benim stok soğutucu ile 78 derece. 😳😳
Dikkatli okumadınız galiba; stok soğutucu ile bu dereceleri gördüm. Sıvı soğutucuyla görsem zaten bir tuhaflık var demektir.

Geri
Yukarı