i5 12400F PC nasıl?

dostum bende ki 6750xt bu 6700xt ekran kartları farklı

Bu sistem vardı stoğu şuan bitik ama sürekli güncelleniyor. Verdiğiniz fiyat çok abartı değil ama bazı parçalar daha iyi seçilebilir. 6800 sistem denk getirilirdi.Bu sistem için sıvı soğutma gereksiz masraf, kule tipi alın rahatlıkla işinizi görür ayrıca.
gaming.gen sitesineden gerçekten çok ucuz fiyatlara sistemler alınabiliyor ama o siteye maalesef güvenemiyorum hem daha önce yaşadığım sıkıntıdan dolayı hem de başka bir kaç kullanıcının bu forumda yaşadığı sıkıntıları gördüğümden dolayı.

Dostum bende ki 6750XT bu 6700XT ekran kartları farklı

gaming.gen sitesineden gerçekten çok ucuz fiyatlara sistemler alınabiliyor ama o siteye maalesef güvenemiyorum hem daha önce yaşadığım sıkıntıdan dolayı hem de başka birkaç kullanıcının bu forumda yaşadığı sıkıntıları gördüğümden dolayı.

15-16 bandında ne var diye sormuşsun 6750XT demedin. 18 civarına RX 6800'ler başlıyor.

Merhaba.

Eki Görüntüle 1661668

Böyle bir sistem topladım 20k civarında bir fiyat ödedim.
(Toplamada ki amaç sadece oyun oynamak.)

SSD ve kasa için ilerleyen zamanlarda değişikliğe gitmeyi ve aynı zamanda sıvı soğutma eklemeyi düşünüyorum.

Bilgisayar hakkında ki yorumlarınızı öğrenebilir miyim?
Hocam bende de sizinkine benzer bir sistem mevcut. Raminiz ile xmp açabilirsiniz, sıkıntı yarattığı söyleniyor ama bende yaratmadı. 12400f ile 6750xt'yi eğer benim gibi 1080p kullanacaksanız sanal çözünürlük olmayan oyunlarda dar boğaz yaşarsınız. Eğer 1440p kullanacaksanız böyle bir derdiniz olmaz. Fiyat için yorum yapmamam daha iyi olur çünkü fiyatlar ile ilgili pek bilgim yok. 660 ana kart ile uv atabiliyorsunuz diye biliyorum, attığınızda sıvı soğutmaya ihtiyacınız kalmaz bence ama eğer görünüşünden veya herhangi bir sebepten dolayı değiştirmek istiyorsanız stok soğutucuyu size kalmış bir karar. 600w psu bence düşük kalmış ama parça yükseltmeyecekseniz yeter diye düşünüyorum. Parçalardan sadece ssd'yi beğenmedim, genel olarak olumsuz yorum alan bir ssd (ileride değiştireceğiniz için çok önemli değil). Bunlar tamamen benim yorumlarım ve profesyonel olmadığımı da hatırlatmak isterim.

Hocam bende de sizinkine benzer bir sistem mevcut. Raminiz ile xmp açabilirsiniz, sıkıntı yarattığı söyleniyor ama bende yaratmadı. 12400f ile 6750xt'yi eğer benim gibi 1080p kullanacaksanız sanal çözünürlük olmayan oyunlarda dar boğaz yaşarsınız. Eğer 1440p kullanacaksanız böyle bir derdiniz olmaz. Fiyat için yorum yapmamam daha iyi olur çünkü fiyatlar ile ilgili pek bilgim yok. 660 ana kart ile uv atabiliyorsunuz diye biliyorum, attığınızda sıvı soğutmaya ihtiyacınız kalmaz bence ama eğer görünüşünden veya herhangi bir sebepten dolayı değiştirmek istiyorsanız stok soğutucuyu size kalmış bir karar. 600w psu bence düşük kalmış ama parça yükseltmeyecekseniz yeter diye düşünüyorum. Parçalardan sadece ssd'yi beğenmedim, genel olarak olumsuz yorum alan bir ssd (ileride değiştireceğiniz için çok önemli değil). Bunlar tamamen benim yorumlarım ve profesyonel olmadığımı da hatırlatmak isterim.
değerli yorumunuz için teşekkür ederim ilerleyen zamanlarda ilk olarak SSD için bir değişikliğe gideceğim önümüzdeki ay alma ihtimalim var
Samsungun 980 serisinden bir ssd almayı düşünüyorum.

bu ikisi için kararsız kaldım.
Ram için daha sonrasında mevcut olanları daha ilerleyen zamanlarda satıp daha iyi bir ram ile değiştirmeyi düşünüyorum ama işlemci, ana kart ve ekran kartında bir değişikliğe gitmeyi düşünmüyorum.

XMP'de sorun yaşayacaksa almasının anlamı ne? Satarken vadettikleri hızları sorunsuz vermek zorunda.
Bakalım arkadaşa sorunlu olanlardan mı gelmiş, denemeden göremeyiz. Xmp açmazsa ne kaybediyor? Yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum. Arkadaşım xmp açtığında Valorant'ta 15 fps civarı bir artış yakalamıştı. Eğer böyle minimal etkileri varsa çok da gerekli bir şey değil bence.

Bakalım arkadaşa sorunlu olanlardan mı gelmiş, denemeden göremeyiz. Xmp açmazsa ne kaybediyor? Yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum. Arkadaşım xmp açtığında Valorant'ta 15 fps civarı bir artış yakalamıştı. Eğer böyle minimal etkileri varsa çok da gerekli bir şey değil bence.
Intel'de çok fark etmese de AMD işlemcilerde ciddi fark ediyor. AMD'de RAM'in 200 MHz artması bile 20-30 FPS fark ettirebiliyor.

XMP zaten RAM'in vadedilen hızlara çıkması, o RAM size 2400MHz civarlarında geliyor. Siz XMP açıp 3200, 3600 gibi değerlere çıkartıyorsunuz. Satış etiketinde yazan hızı sorunsuz şekilde vermeli, vermiyorsa mal ayıplı sayılır.

-XMP'de hata alıyorum.
+Açma o zaman.

ile bu konuşma arasında bir fark göremiyorum.

-Kolumu böyle yapınca acıyor.
+Yapma o zaman.

Intel'de çok fark etmese de AMD işlemcilerde ciddi fark ediyor. AMD'de RAM'in 200 MHz artması bile 20-30 FPS fark ettirebiliyor.

XMP zaten RAM'in vadedilen hızlara çıkması, o RAM size 2400MHz civarlarında geliyor. Siz XMP açıp 3200, 3600 gibi değerlere çıkartıyorsunuz. Satış etiketinde yazan hızı sorunsuz şekilde vermeli, vermiyorsa mal ayıplı sayılır.

-XMP'de hata alıyorum.
+Açma o zaman.

ile bu konuşma arasında bir fark göremiyorum.

-Kolumu böyle yapınca acıyor.
+Yapma o zaman.
Anladım, benim bahsettiğim arkadaşımda i5 9400f vardı. Demek o yüzden 15 fps gibi ufak bir etkisi olmuş. Evet dediğiniz doğru, veremiyorsa vaat edilen hızı ayıplı mala girer fakat iade hakkı yoksa arkadaşın bence bu haliyle de kullanabilir. Sonuçta işlemcisi İntel ki sorunlu çiplerden mi denk geldi onu bile bilmiyoruz daha.

Geri
Yukarı