i5 12400F RTX 3060 sistem nasıl?

bana biraz tuzlu geldi bu fiyata 1080p monitör dahil hatta zorlansa 2K monitör dahil RX 6700 XT sistemde bulunabilir özelleştirilmede kullanılabilirdi

Bu fiyat çok fazla. Ayrıca bir 4-5k daha üstüne koyup 4070'li sistem almak çok daha mantıklı.
Boş bir söylem olmuş. Bütçenin farkında mısınız? Monitör ve taksit payını çıkarınca 16 bin lira civarında bir bütçeden bahsediyoruz. Hadi 4K koyun 20K'ya 4070'li sistem mi toplayacaktınız? Kartın kendisi minimum 18 bin lira zaten. Komik olmuş.

Hocam iade edin derim. Bu paraya 3070'li sistem toplanir. Ustune ustluk dandik bir psu ve 8 gb ram var. 8 gb buyuk bir eksik ve psu arti bi 8 gb daha ram almanoz soze 2 k daha masraf acar. 23k ya 3060li sistem almak malesef akil kari olmaz.

Boş bir söylem olmuş. Bütçenin farkında mısınız? Monitör ve taksit payını çıkarınca 16 bin lira civarında bir bütçeden bahsediyoruz. Hadi 4K koyun 20K'ya 4070'li sistem mi toplayacaktınız? Kartın kendisi minimum 18 bin lira zaten. Komik olmuş.
Onu da gecin 4 5 k ekstra eklemek boru sanki. Parayi arkadas odeyecek sanirsam cok net soylemis. Az para sanki.

O donanımlar bu fiyata alınabilirdi. Üstelik bunda önerilen bir SSD ve 2x8 RAM bulunuyor.

Gerçi sanırım taksit ve monitör payını çıkarırsan 16k TL ediyor. 8 GB RAM, önerilen bir SSD ve bilindik bir PSU gibi bir avantajı var attığım sistemin.

Bu sistem alınır mı? Yoksa yine stoklu sistem beklemeli miyim?

Hocam iade edin derim. Bu paraya 3070'li sistem toplanir. Ustune ustluk dandik bir psu ve 8 gb ram var. 8 gb buyuk bir eksik ve psu arti bi 8 gb daha ram almanoz soze 2 k daha masraf acar. 23k ya 3060li sistem almak malesef akil kari olmaz.
Evet sistemde eksi olarak ram ve PSU diyebiliriz. Ram neyse 500 civarına halledilir ama PSU değiştirmek tuzlu olur. Yine de 23K'dan hesaplayıp taksit ve monitörü fiyattan düşsek 18 bin TL ediyor. O paraya 3070 sanmıyorum ama güzel bir 6700XT sistem alınabilirdi. Ha yine daha iyi bir 3060 12GB sistemde toplanabilirdi. Eğer konu sahibi RTX ısrarcılarındansa şu an 3060 12GB alıp ileri dönemde VRAM'i yüksek bir NVIDIA kartla değiştirebilir. İade imkanı varsa edip yukarıda attığım sistemi alması daha mantıklı tabi bence.

Bu sistem alınır mı? Yoksa yine stoklu sistem beklemeli miyim?
Bence alınır. Tahmin edilebilir bir piyasamız olmadığı için beklersen neyle karşılaşacağın belli olmaz. Eğer RTX olmak zorunda değilse illa şu iki sisteme bakabilirsin. Kasalar kişisel zevke göre değişebilir. Ben şahsen sade sevdiğim için diğerini de attım.

Evet sistemde eksi olarak RAM ve PSU diyebiliriz. RAM neyse 500 civarına halledilir ama PSU değiştirmek tuzlu olur. Yine de 23K'den hesaplayıp taksit ve monitörü fiyattan düşsek 18 bin TL ediyor. O paraya 3070 sanmıyorum ama güzel bir 6700XT sistem alınabilirdi. Ha yine daha iyi bir 3060 12 GB sistemde toplanabilirdi. Eğer konu sahibi RTX ısrarcılarındansa şu an 3060 12 GB alıp ileri dönemde VRAM'i yüksek bir NVIDIA kartla değiştirebilir. İade imkanı varsa edip yukarıda attığım sistemi alması daha mantıklı tabii bence.

Bence alınır. Tahmin edilebilir bir piyasamız olmadığı için beklersen neyle karşılaşacağın belli olmaz. Eğer RTX olmak zorunda değilse illa şu iki sisteme bakabilirsin. Kasalar kişisel zevke göre değişebilir. Ben şahsen sade sevdiğim için diğerini de attım.

ASUS kasa olan hoşuma gitti RGB sevmiyorum.
Bunun yanında: ASUS VP249QGR 23.8" 144Hz 1ms Display Port, HDMI FreeSync Full HD IPS Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR

Bunu düşünüyorum.
1000 TL kalıyor klavye ve mouse istiyorum. Mouse olarak:

Klavye öneriniz var mı?
Ekstra olarak 550W yetecek mi ekran kartı için?

Arkadaş belirttiği bütün ürünleri 21k'ya aldığını söylemiş. Sanırım okumadan cevap verdiniz. Ayrıca üstüne dediğim gibi 4-5k ekleyerek çok daha iyi bir 4070'li kasa alabilir.

Palit RTX4070 Dual 12GB 192Bit GDDR6X DLSS 3 - Game Garaj 16.800TL Ekran Kartı

AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 3.100TL İşlemci

Amazon.com.tr 2.000TL Anakart

Deep Cool CC560 Mid Tower ATX Kasa Siyah Fiyatları ve Özellikleri 1.100TL Kasa

GSKILL RipjawsV 16GB (2X8) DDR4-3600Mhz CL18 Siyah 1.35V(F4-3600C18D-16GVK) « Gamers Arena - İntegra Teknoloji A.Ş. 1.070TL Ram

DeepCool PK750D 750W 80+ Bronze Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri 1.400TL güç kaynağı.

Kioxia Exceria G2 LRC20Z001TG8 1 TB 2100/1700 MB/S M.2 SSD Fiyatları ve Özellikleri 1.100TL 1TB Hard Disk

ID-COOLING SE-214-XT ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat 650TL ARGB soğutucu

Bunların hepsi 27k ediyor.

21k + benim söylemiş olduğum 4-5k koyulunca alınabilir gibi duruyor değil mi? Amacım o fiyata 3060 alacağına böyle bir sistem toplamak 10kat daha mantıklı olacağı için insanları doğru yönlendirmekti. Demek ki oluyormuş, değil mi? :)

Siz ısrarla 16kdan bahsediyorsunuz ama ben 21k'ya göre konuşmuştum.

Geri
Yukarı