i5 12400F RTX 3060 Ti bilgisayar oyun oynarken kapanıyor ve çöküyor

Fotiana

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gİgabyte b660m ds3h
i5 12600
asus tuf 3060 ti
32 gb ram
1 tb ssd
vento vg15fe
RAM
32 GB Kingston fury
SSD veya HDD modeli
Kingston 1 TB SSD
Ekran kartı
Asus tuf gaming 3060 ti
Anakart
B660m ds3h ddr4
İşlemci
i5 12400f
Hepinize iyi sosyaller arkadaşlar.

Sorunun elektrik kesintisinden sonra başladı.
Battlefield 1 Remastered, Ark Survival, Forza 4 ve Valorant gibi oyunlarda çökmeye başladı.
Format attım yine çözülmedi acaba ekran kartı veya işlemciye zarar gelmiş olabilir mi?

Hocam test kaç dakika sürer biraz kısıtlı zamanım varda.

Uzun sürüyor bu. Onun yerine şununla deneyelim birkaç dakika sürüyor en fazla:

İndirdikten sonra bitince ekran görüntüsünü atın. Konu açılmış yönergeler ile alakalı:

İndirdikten sonra bitince ekran görüntüsünü atın. Konu açılmış yönergeler ile alakalı:

Hocam ilk attığınız testi başlattım 1 saat açık kaldı ve şöyle bir hata verdi.

1685218550917.jpeg

Hocam ilk attığınız testi başlattım 1 saat açık kaldı ve şöyle bir hata verdi.

Eki Görüntüle 1796449

Evet bellekler elektrik kesintisinden sonra hasar almış. Zaten oyun esnasında direkt atıyorsa bellek sorunundan söz edilebilirdi.

Gördüğünüz hatada ilgili adrese yazılan veriyi sistem aynı şekilde geri alamıyor. O adresi kullanan oyunlarda çökme ve atma gibi sorunlar yaşıyorsunuz. Programlar da dahil buna.

Yapılabilecek en doğru şey, kitleri direkt Kingston'a yollayıp yenisini talep etmek. Garanti durumu, şartları vesaire nedir bilmiyorum. Aldığınız yer ile iletişime de geçebilirsiniz.

Şunu da yapabilirsiniz: bellekleri tek tek takarak oyunlarda deneyin. Hangi bellekte hata alıyorsanız o bellekte hasar vardır.

Sisteminize bir tane UPS almanız, bu tarz kesintilerde bileşenlerinize zarar gelmesini önler. En azından ucuza kapattınız diyelim, sorun işlemcide olsaydı geçmiş olsun... Bellek değişimi kolay.

Evet bellekler elektrik kesintisinden sonra hasar almış. Zaten oyun esnasında direkt atıyorsa bellek sorunundan söz edilebilirdi.

Gördüğünüz hatada ilgili adrese yazılan veriyi sistem aynı şekilde geri alamıyor. O adresi kullanan oyunlarda çökme ve atma gibi sorunlar yaşıyorsunuz. Programlar da dahil buna.

Yapılabilecek en doğru şey, kitleri direkt Kingston'a yollayıp yenisini talep etmek. Garanti durumu, şartları vesaire nedir bilmiyorum. Aldığınız yer ile iletişime de geçebilirsiniz.

Şunu da yapabilirsiniz: Bellekleri tek tek takarak oyunlarda deneyin. Hangi bellekte hata alıyorsanız o bellekte hasar vardır.

Sisteminize bir tane UPS almanız, bu tarz kesintilerde bileşenlerinize zarar gelmesini önler. En azından ucuza kapattınız diyelim, sorun işlemcide olsaydı geçmiş olsun... Bellek değişimi kolay.

Hocam o zaman çözüldü işaretliyorum ayrıca yardımlarınız için teşekkürler.

Şunu da yapabilirsiniz: Bellekleri tek tek takarak oyunlarda deneyin. Hangi bellekte hata alıyorsanız o bellekte hasar vardır.

Hocam son bir ricam var Kingston yetkili servise göndersem yardımcı olurlar mı sizce?

Hocam son bir ricam var Kingston yetkili servise göndersem yardımcı olurlar mı sizce?

Arkadaşım aynısını yaptı. Onun bellekleri de Kingston. Sisteminde bu şekilde sorunlar yaşıyordu o da. Sorun olup olmadığını bilmemesine rağmen değişim için yolladı. Kingston'un kendisine yolladı direkt yurt dışına. Sonra yeni kitlerini yolladılar. Şaşırmıştık.

Şansınızı bir deneyin.

Arkadaşım aynısını yaptı. Onun bellekleri de Kingston. Sisteminde bu şekilde sorunlar yaşıyordu o da. Sorun olup olmadığını bilmemesine rağmen değişim için yolladı. Kingston'un kendisine yolladı direkt yurt dışına. Sonra yeni kitlerini yolladılar. Şaşırmıştık.

Şansınızı bir deneyin.

Hocam tekrardan teşekkür ederirim. Şansımı deneyeceğim.

Şansınızı bir deneyin.

Hocam aklıma bir şey takıldı benim RAM'ler 16x2 acaba ikisi de hasar görmüş olabilir mi RAM'leri çıkartmadan bunu anlayabilir miyiz?

Son düzenleme:
ikisi de hasar görmüş olabilir mi RAM'leri çıkartmadan bunu anlayabilir miyiz?

Tek tek takıp test edebilirsiniz. Hangisi hasar görmüş o zaman belli olur. Bir de kit olarak yollamanız gerekir değişim için zaten. Her halükarda ikisini de yollayacaksınız.

Tek tek takıp test edebilirsiniz. Hangisi hasar görmüş o zaman belli olur. Bir de kit olarak yollamanız gerekir değişim için zaten. Her halükarda ikisini de yollayacaksınız.

Hocam teşekkürler.

@Oreki hocam tekrardan merhaba.
Kitleri satın aldığım yer ile görüştüm yetkili servisr gönderdiler ve yetkili servis aldığım yere kitlerde bir sorun olmadığını söylemiş. Sorun kitlerde değilse acaba ekran kartında olabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı