i5 12400F RTX 3060 Ti sistem GTA 5'de kasıyor

Necroly

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 3060 Ti i5 12400F var fakat oyunlarda donma veya takilma gibi bir durum var. GTA da mesela orman olan yerlede kasiyor anladigim kadariyla anti aliasing var ekstra donma ve takilmalar var oyunlar hiç akici degil neden olabilir? Win guncelledim BIOS guncelledim.

Oyunda FPS değeri düşüklüğü mü var yoksa donma, kasma gibi mi? Eğer FPS değeri düşükse MSAA değeriniz kaç? Oyunlarda CPU-GPU kullanımı nasıl seyrediyor? Değerlerinizi yazabilir misiniz? Ya da MSI Afterburner + oyun içi ekran görüntüsü ile.

Merhaba arkadaşlar 3060 Ti i5 12400F var fakat oyunlarda donma veya takilma gibi bir durum var. GTA da mesela orman olan yerlede kasiyor anladigim kadariyla anti aliasing var ekstra donma ve takilmalar var oyunlar hiç akici degil neden olabilir? Win guncelledim BIOS guncelledim.
değişken heartz açıksa kapatın

eğer düzelmediyse ram e ve işlemci sıcaklığına bakın
olmazsa oyunda zaten sıkıntı vardı

Oyunda FPS değeri düşüklüğü mü var yoksa donma, kasma gibi mi? Eğer FPS değeri düşükse MSAA değeriniz kaç? Oyunlarda CPU-GPU kullanımı nasıl seyrediyor? Değerlerinizi yazabilir misiniz? Ya da MSI Afterburner + oyun içi ekran görüntüsü ile.
Oyuna girince ekran karti fanlari devreye giriyor ortalama GPU 60 I geciniyor CPU maximum 60 65 arasi GTA icin Boyle cs de daha da dusuk

değişken heartz açıksa kapatın

eğer düzelmediyse ram e ve işlemci sıcaklığına bakın
olmazsa oyunda zaten sıkıntı vardı
Bende olma olasiligi yuksek hocam ya UC dort oyunda denedim sicakliklar normal monitor Ile ilgili olabilir mi sorun ?

Oyuna girince ekran karti fanlari devreye giriyor ortalama GPU 60 I geciniyor CPU maximum 60 65 arasi GTA icin Boyle cs de daha da dusuk
Sıcaklık değerlerinden bahsetmiyorum hocam, ekran kartı -işlemci kullanım oranı önemli. MSI Afterburner + RTSS indirerek bakabilirsiniz. Bir de hangi ayarlarda oynuyorsunuz oyunu?

Fazla FPS alınca GTA V'te ani donmalar meydana gelir. Oyunla da ilgili bir durum. O yüzden maksimum 120FPS'e sabitliyor birçok kişi. MSI Afterburner'dan da değerlerin hepsini paylaşın.

Geri
Yukarı