Çözüldü i5-12400F - RTX 3060 Ti sistemden görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Trascendentium

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
İnsan
Arkadaşlar monitör VGA girişli, HDMI yok. Kasada uygun yere takıyorum ancak görüntü gelmiyor. Ne yapabilirim?
i5-12400F, 3060 Ti, 16 GB DDR4, 1 TB SSD, H610M-D, Xigmatek Master X.
Dönüştürücü vs. mi lazım? Vatan teslim alırken açtı yani sistem sorunsuz.

Bilgisayarcıdan dönüştürücü aldım ve şu an görüntü alıyorum. Bu arada 1366x768 monitör var, 18.5. 720p mi oluyor 1080p mi ve darboğaz yapar mı?

Aslında 768p oluyor. 12400F ile çok da sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Bilgisayarcıdan dönüştürücü aldım ve şu an görüntü alıyorum. Bu arada 1366x768 monitör var, 18.5. 720p mi oluyor 1080p mi ve darboğaz yapar mı?
Hocam size tavsiyem kampanya kovalayıp güncel bir monitör almanız. Bende de aynı sistem var ben de sizin gibi kullanacaktım ama itopyada G24F-2 indirime girince hemen onu kaptım.

Hocam size tavsiyem kampanya kovalayıp güncel bir monitör almanız. Bende de aynı sistem var ben de sizin gibi kullanacaktım ama itopyada G24F-2 indirime girince hemen onu kaptım.
Bu kasa ve kasayla ilgili bazı ek parçalar için ciddi bir miktar harcadığım için şu anlık harcama yorgunluğuna ulaştım. Monitöre ileri zamanlarda bakacağım artık...

@Yener K. hocamın belirttiği gibi işlemcide dahili GPU olmadığı için görüntü alamıyorsunuz. Sonunda "F" ibaresi olan işlemcilerde dahili GPU yoktur. "KF" olanlarda ise dahili GPU yoktur ama OC yapılabilir demektir.

K: OC yapılabilir.
KF: OC yapılabilir, dahili GPU yoktur.
U: Ultra güç tasarruflu demektir. Mobil işlemcilerde olur.
Y: Ekstra güç tasarruflu demektir. "U" işlemcilerden daha tasarrufludur. Mobil işlemcilerde olur.
T: Güç tasarruflu demektir. "U" ve "Y" ye kıyasla daha performanslıdır.
P: Dahili GPU'su zayıflatılmış demektir.
G: Ek dahili grafiklere sahip demektir.
S: Performans öncelikli demektir.
M: Mobil işlemci anlamına gelir.
Q: 4 çekirdekli demektir. Mobil işlemcilerde olur.
H: Yüksek performanslı demektir. Mobil işlemcilerde olur.
X: Özel ekstrem özelliklerde işlemci demektir. Çekirdek sayısı normal modellere kıyasla daha fazladır.
L: Yüksek enerji tasarruflu mobil işlemci demektir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Bu kasa ve kasayla ilgili bazı ek parçalar için ciddi bir miktar harcadığım için şu anlık harcama yorgunluğuna ulaştım. Monitöre ileri zamanlarda bakacağım artık...
Tamam ama monitörü güncellemeyi ihmal etmeyin. Bunca parayı 768P oyun oynamak için mi harcadınız

Görüntü alıyorum bu arada ama ekranda dalgalanma oluyor. Dönüştürücünün bir yan etkisi mi? Yeni monitöre geçtiğim zaman bu dalgalanma geçecek mi?
Tamam ama monitörü güncellemeyi ihmal etmeyin. Bunca parayı 768P oyun oynamak için mi harcadınız
Battlefield 1'de Ultra ayarlarda 120-150 FPS civarı alıyorum sizce normal bir sayı mı? Çözünürlük arttırdığımda FPS düşüş gösterecek değil mi?

Ayrıca GeForce Experience, çözünürlüğü optimize ederken 1920x1080 yapıyor ama monitörüm desteklemiyor. 1366x768 kullanabileceğim maksimum çözünürlük.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…