Çözüldü i5-12400F - RTX 3060 Ti sistemden görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Trascendentium

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
İnsan
Arkadaşlar monitör VGA girişli, HDMI yok. Kasada uygun yere takıyorum ancak görüntü gelmiyor. Ne yapabilirim?
i5-12400F, 3060 Ti, 16 GB DDR4, 1 TB SSD, H610M-D, Xigmatek Master X.
Dönüştürücü vs. mi lazım? Vatan teslim alırken açtı yani sistem sorunsuz.

IMG20221202200703_01.jpg

IMG20221202200653_01.jpg

IMG20221202200644.jpg

Çözüm
Teşekkürler.

Bir de HDMI kablosunu kasanın neresine takacağım? Mesela neden VGA ile görüntü gelmiyor?
F serisi işlemcilerde dahili grafik kartı bulunmuyor bu yüzden anakart bağlantısı ile görüntü alamazsınız, görüntü ekran kartı üzerinden sizlere aktarılıyor. HDMI kablosunu ekran kartında ki 2 girişten birine takabilirsiniz. Ekran kartı girişleri resimde görünmektedir.

HDMI kablosunu ekran kartına takın. İşlemcide grafik birimi olmadığı için anakart üzerinden görüntü alamazsınız.

F serisi işlemcilerde dahili grafik kartı bulunmuyor bu yüzden anakart bağlantısı ile görüntü alamazsınız, görüntü ekran kartı üzerinden sizlere aktarılıyor. HDMI kablosunu ekran kartında ki 2 girişten birine takabilirsiniz. Ekran kartı girişleri resimde görünmektedir.
HDMI kablosunu ekran kartına takın. İşlemcide grafik birimi olmadığı için anakart üzerinden görüntü alamazsınız.
Anladım. Ekran kartı dediğiniz hangi girişler oluyor, gerçekten anlamıyorum oraya bakınca. VGA kablosunun üstündeki yer HDMI ama gene anakart sanırım. O çaprazdaki yatay girişleri mi diyorsunuz?

Evet hocam. Kabloların altında yatay duranlar.

Geri
Yukarı