Çözüldü i5 12400F RTX 3070 Ti sistemin ekranı bir anda siyah oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Syntax Error

Hectopat
RAM
CORSAIR 32GB (2x16GB) Vengeance 3200MHz
SSD veya HDD modeli
WD 500GB Blue SN570
Ekran kartı
RTX 3070Ti V2 OC Edition
Anakart
GIGABYTE H610M H 3200MHz DDR4 Soket
İşlemci
i5 12400F
Bir şeyler yaparken sistem ekranı bir anda siyah oluyor. Ama arkada bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Fanlar ışıklar vs. çalışıyor. Hatta video izlerken gidiyor bazen orada da space tuşu ile videoyu durdurup devam ettirebiliyorum. Videonun sesi geliyor. Ama ekran gelmiyor. Bilgisayarı kapatıp geri açılınca düzeliyor ama tekrar oluyor. Bu 1-4 gündür çok sık olmaya başladı. DP kablosu ile bağlıyorum. Belki de çok basit bir şey oluyor ama ben fark etmedim. Şimdiden teşekkürler.

Kasa: Cooler Master Master Case H500 ARGB 750W 80+ Bronze.

Çözüm
Farklı bir kablo ile dene sorun devam ederse kartı garantiye yolla.
PSU nedir? OCCT ile GPU testi yapar mısın?

Cooler Master Master Case H500 ARGB 750W 80+ Bronze.

Bu kasadaki PSU var. Testi bilgisayarı açınca yapacağım. Dün bir eski ekran sürümünü yükledim şu anlık sıkıntı yok.

Bu kasadaki PSU var. Testi bilgisayarı açınca yapacağım. Dün bir eski ekran sürümünü yükledim şu anlık sıkıntı yok.

Ve hocam testi kaç dk yapmalıyım? @claus

Ve hocam testi kaç dk yapmalıyım? @claus

OCCT-1.png

OCCT-3.png

OCCT-SON.png

Hocam sonuçlar böyle. Bu testi yaparken monitör vs gitmedi. Dün eski ekran kartı sürümünü indirdiğimden beri sıkıntı yok (indirmeden önce CTRL+Shift+Windows+b yaptım.).
@claus

Dosya Ekleri

• OCCT-2.png
    OCCT-2.png
    125,5 KB · Görüntüleme: 15
Bir süre sistemi test edin.

@claus bu aralar tekrar bu durum olmaya başladı. Video izlerken veya oyun oynarken ekran başta gidiyor sonra geri geliyor ama donmuş oluyor en son ne açıksa o ekranda donuyor ve onun sesi gelmeye devam ediyor videoysa video. Oyundaysam diğer oyuncuların sesi. Ya da ekran gidiyor siyah oluyor no signal diyor. Yine PC çalışmaya devam ediyor ama ekran yok. Az önce DDU ile sürücüyü güvenli moda girmeden sildim sürücüyü tekrar yükledim denemek için Valorant girdim 5-10dk sonra no signal verdi. Şimdide güvenli modda DDU ile silip deneyceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı