Çözüldü i5 12400F RTX 3070 Ti sistemin ekranı bir anda siyah oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Syntax Error

Hectopat
RAM
CORSAIR 32GB (2x16GB) Vengeance 3200MHz
SSD veya HDD modeli
WD 500GB Blue SN570
Ekran kartı
RTX 3070Ti V2 OC Edition
Anakart
GIGABYTE H610M H 3200MHz DDR4 Soket
İşlemci
i5 12400F
Bir şeyler yaparken sistem ekranı bir anda siyah oluyor. Ama arkada bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Fanlar ışıklar vs. çalışıyor. Hatta video izlerken gidiyor bazen orada da space tuşu ile videoyu durdurup devam ettirebiliyorum. Videonun sesi geliyor. Ama ekran gelmiyor. Bilgisayarı kapatıp geri açılınca düzeliyor ama tekrar oluyor. Bu 1-4 gündür çok sık olmaya başladı. DP kablosu ile bağlıyorum. Belki de çok basit bir şey oluyor ama ben fark etmedim. Şimdiden teşekkürler.

Kasa: Cooler Master Master Case H500 ARGB 750W 80+ Bronze.

Çözüm
Farklı bir kablo ile dene sorun devam ederse kartı garantiye yolla.
Windows 11 geçip test eder misin?

Sağ olun hocam sizi de uğraştırdım. Yarın test edeceğim sonucu buraya yazarım.
Hocam yine oldu oyun oynarken. Siyah ekran olduğunda kulaklıktan küçük bir cızırtı geldi. Sonra ekran siyah oldu 3sn filan sonra ekran geldi ama ekran donmuştu. Arkadan konuşan kişilerin sesi hala gelmeye devam ediyordu. DP kablosunda mı sıkıntı var diyeceğim oyun oynarken denk geliyor hep.
@claus

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ olun hocam sizi de uğraştırdım. Yarın test edeceğim sonucu buraya yazarım.

Hocam yine oldu oyun oynarken. Siyah ekran olduğunda kulaklıktan küçük bir cızırtı geldi. Sonra ekran siyah oldu 3sn filan sonra ekran geldi ama ekran donmuştu. Arkadan konuşan kişilerin sesi hala gelmeye devam ediyordu. DP kablosunda mı sıkıntı var diyeceğim oyun oynarken denk geliyor hep.

@claus

DP kablosunun girişini değiştirdim şu anlık sıkıntı yok gibi. Video izlerken Unity rendering vs yaparkende bir sıkıntı çıkmadı şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı