i5-12400F & RTX2060 Super sistemde oyunlar kalitesiz gözüküyor

Bugr4

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Goodram DDR4 (8x2)GB 3200MHz
Ekran kartı
Afox RTX2060 Super 8GB
Anakart
Asus Prime H610M-R D4-SI
İşlemci
Intel Core i5 12400F
Oyunlar ultra grafiklerde bile kötü görünüyor. Bazen sadece uzaklar bulanıkken bazen oyun kötü oluyor. Neden?
Ben:
1689537223953.png

Arkadaşım:
1689537241707.png

Monitörünüzü incelediğimde VA bir panel olduğunu görüyorum. Büyük ihtimalle sorun bundan kaynaklı. Arkadaşınız IPS panel mi kullanıyor? Arkadaşınızın monitör modelini de yazarsanız daha net anlarız. VA paneller her ne kadar yüksek kontrast değerlerine sahip olsada IPS panelin renk doğruluğunu yansıtamazlar. Hele hele giriş seviye bir VA panel aldıysanız bu fark daha fazla açılır.

Monitörünüzü incelediğimde VA bir panel olduğunu görüyorum. Büyük ihtimalle sorun bundan kaynaklı. Arkadaşınız IPS panel mi kullanıyor? Arkadaşınızın monitör modelini de yazarsanız daha net anlarız. VA paneller her ne kadar yüksek kontrast değerlerine sahip olsada IPS panelin renk doğruluğunu yansıtamazlar. Hele hele giriş seviye bir VA panel aldıysanız bu fark daha fazla açılır.
Arkadaşım notebook kullanıyor, monitörü yok yani.

Anladım. Dediğim gibi hocam büyük ihtimalle IPS bir panel arkadaşınızın paneli. Monitörünüzle ilgili forumda araştırma yaparak hikayeli oyunlar için uygun bir kontrast ayarı bulabilirsiniz. Görüntü daha güzel görünecektir.

Anladım. Dediğim gibi hocam büyük ihtimalle IPS bir panel arkadaşınızın paneli. Monitörünüzle ilgili forumda araştırma yaparak hikayeli oyunlar için uygun bir kontrast ayarı bulabilirsiniz. Görüntü daha güzel görünecektir.
Yalnız kalitesizden kasıt ss de belli olmasada epey bulanık görüntü. Örneğin oyunda karakterin saçı tek piksel gibi Witcher 3 de ise uzaklar bulanık oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı