Başarılı Kurulum I5-12400F - RX 6600 - macOS Ventura 13.4

Merhaba bayağı bir uğraş sonunda kurulumu yaptım. Şimdilik gayet stabil. Konuyu bolca güncelleyeceğim.

Çalışmayan donanım yok. Sadece bazı durumlarda yavaşlıyor gibi oluyor. Sistemi daha stabil hale getirdiğimde EFİ paylaşacağım. İngilzce klavye olduğundan bazı harflerin yerini henüz kavrayamadım.

Şuanda tek sorun işlemci ismi bir türlü doğru gözükmedi onun haricinde sorunum yok.

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Screenshot at Jun 04 13-18-09.png

Bu EFI ile mi tamamladın?

Elinize sağlık, iOS developer'sınız galiba Xcode olduğuna göre :D
Teşekkür ederim başlangıç aşamasındayım diyelim eve mac almaktansa dualboot yaparak kullanmak maksatlı hazırladım. :D

Bu EFI ile mi tamamladın?
Hayır hocam. Başka bir kaynaktan bulduğum EFI ile tamamladım. Paylaşımdaki EFI'de siyah ekranda kaldı. Çözüm üzerine çok şey denedim fakat çözmedi başka bir EFI ile direkt olarak kurdum Ventura güncellemesi de yaptım.

CPU ismi için GitHub - corpnewt/CPU-Name: Small py script to change the CPU name in About This Mac by leveraging functionality in Acidanthera's RestrictEvents veya Config.plist dosyasında değişim yapmayı deneyebilirsiniz.
(İspanyolca ama anlatmış, takılırsanız sorun hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

CPU ismi için GitHub - corpnewt/CPU-Name: Small py script to change the CPU name in About This Mac by leveraging functionality in Acidanthera's RestrictEvents veya Config.plist dosyasında değişim yapmayı deneyebilirsiniz.
(İspanyolca ama anlatmış, takılırsanız sorun hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)
Teşekkür ederim hocam :) Ek olarak hemen hemen iç kext yok sistemde biraz performans konusunda sorun yaşatıyor gibi. Photoshop vb. açılış süreleri biraz uzun sürüyor. Sistemi güçlendirmek için yöntemler nelerdir?

RAM'ler 3200 MHz da sorunsuz sekilde calisiyor.

Dosya Ekleri

• b.png
    b.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 34
  • a.png
    a.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Teşekkür ederim hocam :) Ek olarak hemen hemen iç kext yok sistemde biraz performans konusunda sorun yaşatıyor gibi. Photoshop vb. açılış süreleri biraz uzun sürüyor. Sistemi güçlendirmek için yöntemler nelerdir?

RAM'ler 3200 MHz da sorunsuz sekilde calisiyor.
Hocam güle güle kullanın, hangi Kext'lerle çalıştırıyorsunuz buna bakarak ve sorununuzun ne olduğunu belirleyerek hareket edin derim performans sıkıntıları için.

Hocam güle güle kullanın, hangi Kext'lerle çalıştırıyorsunuz buna bakarak ve sorununuzun ne olduğunu belirleyerek hareket edin derim performans sıkıntıları için.
Hocam galiba çok aktif kext yok technopat kanalındaki videolara bakınca bizim opencore bomboş.

Yeni konular

Geri
Yukarı