i5-12400F - RX 6600 sistemde macOS Ventura 13.4 stabilleştirme

Yasin KARATEKE

Kilopat
Makaleler
1
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 1TB NVMe
Ekran kartı
ASUS Radeon DUAL RX 6600
Anakart
ASUS PRIME H610M-K D4 Intel H610
İşlemci
Intel Core i5-12400F
Merhaba,

İlgili konuda da görüldüğü üzere bir sistem kurulumu yaptım. Açılış kapanış gayet stabil olarak çalışıyor. Çoğu programı da sorunsuz kullanıyorum. Fakat bir Hackintosh için biraz yavaş olduğunu düşünüyorum bazı alanlarda. Adobe uygulamalarında özellikle bir yavaşlık sorunu var. Bazı uygulamalar özellikle ilk açılışlarda çok aşırı yavaş açılıyor. Uygulamaları lisanslı olarak kullanıyorum. USB portları, iMessage çalışmıyor. USB bellek taktığımda okuyor fakat harici disk takınca ya da DSLR kamera takınca görmüyor. Ek olarak sistemi daha stabil hızlı verimli çalıştırabileceğim ayarları yapmak istiyorum. Bilgisayar ilk açılışta 3-4 kez restart attıktan sonra masaüstü ekranı geliyor. Bunu özellikle çözmek istediğim bir alan. Ve en önemlisi de kablosuz mouse klavye kullanıyorum. Kablolu bir internet kullanıyorum. Bunun için de bir wifi ve bluetooth kartına ihtiyacım var galiba. Şimdiden teşekkür ederim tecrübeli arkadaşları konunun altına bekliyorum.

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 53
  • b.png
    b.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 42
Merhaba,

İlgili konuda da görüldüğü üzere bir sistem kurulumu yaptım. Açılış kapanış gayet stabil olarak çalışıyor. Çoğu programı da sorunsuz kullanıyorum. Fakat bir Hackintosh için biraz yavaş olduğunu düşünüyorum bazı alanlarda. Adobe uygulamalarında özellikle bir yavaşlık sorunu var. Bazı uygulamalar özellikle ilk açılışlarda çok aşırı yavaş açılıyor. Uygulamaları lisanslı olarak kullanıyorum. USB portları, iMessage çalışmıyor. USB bellek taktığımda okuyor fakat harici disk takınca ya da DSLR kamera takınca görmüyor. Ek olarak sistemi daha stabil hızlı verimli çalıştırabileceğim ayarları yapmak istiyorum. Bilgisayar ilk açılışta 3-4 kez restart attıktan sonra masaüstü ekranı geliyor. Bunu özellikle çözmek istediğim bir alan. Ve en önemlisi de kablosuz mouse klavye kullanıyorum. Kablolu bir internet kullanıyorum. Bunun için de bir Wi-Fi ve Bluetooth kartına ihtiyacım var galiba. Şimdiden teşekkür ederim tecrübeli arkadaşları konunun altına bekliyorum.

SMBIOS'unuzu satin alma tarihi onaylanmış iMacpro1,1 ile degistirin sistem daha performanslı olacaktir.

Teşekkür ederim değişimi yaptım az önce test edeceğim biraz. Diğer konularda fikriniz var mı?

Windows uzerinden usbtoolbox ile USB port yamasi yapin.

Kexts klasorunuzun ekran resmini atar mısınız?

Son düzenleme:
Windows uzerinden usbtoolbox ile USB port yamasi yapin.

Kexts klasorunuzun ekran resmini atar mısınız?

Elbette. Bir takım uyarılar da veriyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-06-16 22.35.32.png
    Ekran Resmi 2023-06-16 22.35.32.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler. Tekrardan kurulum yaptım daha stabil çalışan bir sistemim var USB portları için ayrıca bir çalışma yapacağım. Ek olarak Bluetooth ve Wi-Fi olarak çalıştıracak bir kart ihtiyacım var.

Portlardan sadece bir tanesi aktif olarak çalışıyor. Bununla alakalı ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-06-28 13.46.49.png
    Ekran Resmi 2023-06-28 13.46.49.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 39

Yeni konular

Geri
Yukarı