i5-12400F & RX6750 XT sistemde kasma ve donmalar

blade54

Hectopat
Daha fazla  
RAM
GSkill 16 GB (2x8GB) Ripjaws siyah DDR4 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Crucial 1TB P3 serisi NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
ASUS ROG STRIX Radeon RX 6750 XT OC
Anakart
ASUS Prime B660M-K D4
İşlemci
Intel Core i5 12400F
Öncelikle video alamadığım için kusura bakmayın (farklı bir format daha atıyorum tekrar aynı hatayı alınca video yükleyeceğim). Aldığım herhangi bir hata kodu bulunmuyor. Format attım belki güncellemeden vb. sorun olmuştur diye ancak işe yaramadı.

Aşağıda da belirttim üzere sistem gayet iyi ve güncel bir sistem. Ancak son üç gündür pencereler arası geçiş yaparken, Chrome'u veya başka bir programı simge durumuna küçülte bastığımda veya kapattığımda ya da başka bir programı açtığımda sistem kasım Kasım kasılıyor hiçbir tepki vermiyor imleç bile hareket etmiyor. Görev Yöneticisi veya CTRL+alt+del gibi hiçbir komuta da çevap vermiyor ya da 15 dk sonra cevap veriyor. Sistemi yeniden başlatınca hata düzeliyor. Ancak 15-20 dk sonra tekrar aynı hatayı almaya başlıyorum. Bilgisayardan soğudum. Ayrıca OCCT, Prime95 Furmark vb üzerinden işlemci testi, ekran kartı testi, RAM testi Vb'lerini de defalarca yaptım sorun çıkmadı. Yardımlarınızı bekliyorum. Bir kere daha format atacağım olmazsa artık servise götüreceğim.

Diğer sistem özellikleri; Thermaltake Smart BX1 80Plus Bronze 750W PSU ve Windows 11 Pro. Sürüm 10.0.22621 derleme 22621. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dediklerinizden yola çıkarak sorunlu olması en muhtemel parça SSD gibi görünüyor. Yaptığınız testlerde sıcaklık değerlerinde de bir problem yoksa ve doğru bir şekilde temiz kurulum yapıyorsanız başka bir seçenek gelmiyor akla.

Dostum aynı sıkıntı bende de var. Ben en son amd driverını güncelledim ondan sonra oldu. Bildiğin sistem takılıyor 10-15 saniye sonra kendine geliyor, 3-5 saniye sonra tekrar takılıyor. Şuan eski sürüm driverı tekrar indiriyorum kurunca olup olmadığını yazarım.

Dostum aynı sıkıntı bende de var. Ben en son amd driverını güncelledim ondan sonra oldu. Bildiğin sistem takılıyor 10-15 saniye sonra kendine geliyor, 3-5 saniye sonra tekrar takılıyor. Şuan eski sürüm driverı tekrar indiriyorum kurunca olup olmadığını yazarım.
Sistem
Rx 6600
R5 5500
16 gb
Gigabyte a520m ds3h

Sistem
Rx 6600
R5 5500
16 gb
Gigabyte a520m ds3h
Bende ssd sağlığı da %100 gözüküyor

Güncelleme: DDU ile driverı kaldırıp 23.8.2 Numaralı sürümü kurdum. Şuanlık bir sorun yok gibi duruyor. Olursa tekrar yazarım.

Son düzenleme:
Dediklerinizden yola çıkarak sorunlu olması en muhtemel parça SSD gibi görünüyor. Yaptığınız testlerde sıcaklık değerlerinde de bir problem yoksa ve doğru bir şekilde temiz kurulum yapıyorsanız başka bir seçenek gelmiyor akla.

SSD mi bilmiyorum inşallah ondan değildir.

Dostum aynı sıkıntı bende de var. Ben en son AMD driverını güncelledim ondan sonra oldu. Bildiğin sistem takılıyor 10-15 saniye sonra kendine geliyor, 3-5 saniye sonra tekrar takılıyor. Şu an eski sürüm driverı tekrar indiriyorum kurunca olup olmadığını yazarım.

Sistem.
RX 6600.
R5 5500.
16 GB.
Gigabyte A520M DS3H.

Bende SSD sağlığı da %100 gözüküyor.

Güncelleme: DDU ile driverı kaldırıp 23.8.2 numaralı sürümü kurdum. Şu anlık bir sorun yok gibi duruyor. Olursa tekrar yazarım.

Ben bu AMD'nin yapacağı işe. Şu an AMD Adrenalin 23.9.3 sürümü var. Tekrar temiz kurulum yaptım. Bakalım aynı hatayı verecek mi? Zaten geçen hem AMD hem Windows güncellemesini aynı ayna yapmıştı belki ondandır. Eğer tekrar aynı hatayı verirse dediğinizi yapacağım teşekkürler.

Kasma sorunu formattan sonra yine devam etmekteydi.

Sistem
Rx 6600
R5 5500
16 gb
Gigabyte a520m ds3h

Bende ssd sağlığı da %100 gözüküyor

Güncelleme: DDU ile driverı kaldırıp 23.8.2 Numaralı sürümü kurdum. Şuanlık bir sorun yok gibi duruyor. Olursa tekrar yazarım.
Şimdi sizin yaptığınızı yapıyorum inşallah sorun çözülür. Video kaydını da aldım başka önerisi olanlar için ve sorunu tam olarak anlayabilmek için faydalı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
SSD mi bilmiyorum inşallah ondan değildir.

Ben bu AMD'nin yapacağı işe. Şu an AMD Adrenalin 23.9.3 sürümü var. Tekrar temiz kurulum yaptım. Bakalım aynı hatayı verecek mi? Zaten geçen hem AMD hem Windows güncellemesini aynı ayna yapmıştı belki ondandır. Eğer tekrar aynı hatayı verirse dediğinizi yapacağım teşekkürler.

Kasma sorunu formattan sonra yine devam etmekteydi.

Şimdi sizin yaptığınızı yapıyorum inşallah sorun çözülür. Video kaydını da aldım başka önerisi olanlar için ve sorunu tam olarak anlayabilmek için faydalı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu izledim, aynı sorunu yaşıyormuşuz. Driverı silip eski sürümü yükledikten sonra sorun çözüldü mü? Ben kurduğumdan beri hiç olmadı.

Geri
Yukarı