i5 12400F sistem nasıl?

Bütçe
50-55 bin arası
Hazır sistemler çok daha uygun fiyata bulunabilir. Ekran kartı da 15 bin TL civarına bulunabiliyor zaten.
15bin TL olan ekran kartları gördüm de onlar da ne ti vardı ve hepsi 8gb ram (ram çok önemli olmadığı söyledin ama video adam açıklıyor 4060 8gb veya 3060 gibi ekran kartları şuan saçma olduğunu 8gb olan ileride bunun için daha çok para vermek zorunda kalicam mantığında fln)

15bin TL olan ekran kartları gördüm de onlar da ne ti vardı ve hepsi 8gb ram (ram çok önemli olmadığı söyledin ama video adam açıklıyor 4060 8gb veya 3060 gibi ekran kartları şuan saçma olduğunu 8gb olan ileride bunun için daha çok para vermek zorunda kalicam mantığında fln)
MSI RTX 4060 TI Ventus 3X 16G OC 128 Bit GDDR6 16 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe baktım da 19'muş. 30'a toplarsın8z en fazla. Ben size 8 GB değil 12 GB ekran kartlı sistem attım zaten. Sizin attığınız 4060 ekran kartı 16 GB VRAM kullanacak kadar güçlü bir ekran kartı değil.

MSI RTX 4060 TI Ventus 3X 16G OC 128 Bit GDDR6 16 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe baktım da 19'muş. 30'a toplarsın8z en fazla. Ben size 8 GB değil 12 GB ekran kartlı sistem attım zaten. Sizin attığınız 4060 ekran kartı 16 GB VRAM kullanacak kadar güçlü bir ekran kartı değil.
Yani şimdi bana önerin 4070 mı almak ve bu attığın link ekran kartında OC bulunmuyor bu önemli birşey değil mi bide her ekran kartında dlss bulunur değil mi

Yani şimdi bana önerin 4070 mı almak ve bu attığın link ekran kartında OC bulunmuyor bu önemli birşey değil mi bide her ekran kartında dlss bulunur değil mi
4070 super öneriyorum evet. Ekran kartına sonradan kendiniz OC yapabiliyorsunuz zaten. OC 10 FPS anca oynatır. Rtx 2000 serisi ve üstü her kartta dlss vardır.

İyi değil. 12400F işlemci PCIe 5.0 destekliyor ama anakartın desteklemiyor. PCIe 5.0 ekran kartları çıktığında tam performans alabilmem için anakart değiştirmek zorunda kalırsın. PCIe 5.0, DDR5 destekli ve 4 ram slotlu bir anakart al. Ayrıca Asus yerine Gigabyte veya MSI marka anakart tavsiye ederim. Çünkü Asus anakartların bellek destek listesine baktığında 4 adet 32 GB bellek desteklediğini göremezsin genellikle. Halbuki MSI ve Gigabyte anakartlarda görürsün.

15bin TL olan ekran kartları gördüm de onlar da ne Ti vardı ve hepsi 8 GB RAM (RAM çok önemli olmadığı söyledin ama video adam açıklıyor 4060 8 GB veya 3060 gibi ekran kartları şu an saçma olduğunu 8 GB olan ileride bunun için daha çok para vermek zorunda kalacağım mantığında falan)

Bahsettiğiniz sistem kazık üstüne kazık. Bu şekilde tercih edebilirsiniz bahsettiğinizin kat ve kat daha iyi hali bana sorarsanız en önemli dediğimiz kısım DDR5 olması 8 GB VRAM size sıkıntı falan çıkarmaz. Zaten
bu sistemde kart 12gb hiç sıkıntı çıkmaz.

https://www.akakce.com/monitor/en-u...-ms-qhd-curved-oyuncu-u-fiyati,278207273.html (Daha iyi monitör önerisi gelirse onu alın pek araştırmadan attım.)

Toplamda 56k tl civarı birşey tutuyor isterseniz 1k tl kadar klavyeden düşerek şu klavyeyide tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı