i5 12400F sistem toplamaya değer mi?

PinHim

Decapat
Merhaba. 2016 yılından beri AMD A10-7870k işlemci kullanıyorum. Sistemde 16 GB RAM ve GT1030 ekran kartı var.

Bilgisayarda müzik prodüksiyonu yapıyorum. Enstrüman kaydı ve yüksek bellek kullanan sanal enstrümanları programlayip mix ve mastering yapıyorum arada sırada da League of Legends oynuyorum.

Aslında sistem işimi görüyor fakat aldığım günden beridir harici ses kartlarıyla uyumsuzluk sorunları yaşadım. Ses kartlarını Intel tabanlı bilgisayarda denediğimde sorun yok fakat benim bilgisayarda saçma sapan sorunlarla çalışıyorlar. Son 2 haftadır da League of Legends istemcisini çalıştırdığımda işlemci kullanımı %100 oluyor ve oyun arama sayfasına kadar devam ediyor. Aynı zamanda YouTube videolarını tam ekran yapmak istediğimde 3-4 saniye hatta bazen daha fazla beklettiği oluyor.

Fazla sorun etmiyorum fakat artık yeni bir bilgisayar alma zamanı geldi sanırım.

İlerleyen zamanlarda daha büyük müzik projeleri yapmak istiyorum. Belki ekran kartını da değiştirip video render ve League of Legends yayını gibi şeylerle de ilgilenmek istiyorum.

Tüm bu durumlar için 12400F ve 32 GB RAM ile yeni bir PC toplamak istiyorum. Sentetik testlere baktığımda gayet iyi gözüküyor fakat sizlerin fikirleri benim için önemli. Daha iyi bir işlemci ve farklı tavsiyelerinize açığım.

Not: AMD içeren öneriler ciddiye alınmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı