i5 12400F sistemde anakart değiştirilmeli mi?

lAlpertunga

Hectopat
Arkadaşlar selam,
Yaklaşık 4 ay önce almış olduğum sisteme aşağıdaki gibi olup anakart için çok fazla çevremden kötü yorum aldım sizce değiştirmeli miyim anakartı mı?
İşlemci: Intel Core i5 - 12400F.
Anakart: ASUS Prime H610M-D4 3200 MHz DDR4 soket 1700 M.2 HDMI D-Sub mATX.
Ekran kartı: ASUS GeForce RTX 3060 Ti Dual V2 OC 8 GB GDDR6 256 bit ekran kartı.
RAM: Adata XPG 8 GB 3200MHz DDR4 Single kit RAM AX4U32008G16A-SR30
SSD: WD SN570 500GB Blue GEN3x4 M.2 SSD 3500 MB okuma / 2300 MB yazma.
Kasa: ASUS TUF Gaming GT301 RGB temperli cam USB 3.2 mid Tower kasa.
Power Supply: ASUS TUF Gaming 650b 650W 80+ Bronze PSU güç kaynağı.

Saygılarımla,

12400 için yeterli bir anakart ikisini beraber kullanmıştım, soketleri ve özellikleri bakımından ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa sıkıntı yok.

Konu anakart üzerine olsa da sistemi iyileştirme yönünde bir hamle yapacaksanız bence öncellikli amacınız RAM'i 16 GB yapmak olsun.

Ram 16 Gb hocam zaten orada tek olarak gözükmüş.Dual Channel olarak 8*2
Konu anakart üzerine olsa da sistemi iyileştirme yönünde bir hamle yapacaksanız bence öncellikli amacınız RAM'i 16 GB yapmak olsun.

12400 için yeterli bir anakart ikisini beraber kullanmıştım, soketleri ve özellikleri bakımından ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa sıkıntı yok.
Sadece şunu düşünüyorum hocam ileride 3600Mhz yada 4200 Mhz ram almak istersem bu beni çok engelleyecek başa çok önem vermedim ama anakart giriş seviyesi m2 soğutması felan yok diye kötü yorumlar gelince sormak istedim.

Hocam o sizin nasıl kullandığınıza bağlı bir şey eğer 5 yıl boyunca değiştirmeyeceksiniz sıkıntı olmaz merak etmeyin.

M2 soğutma bloğu ek parça olarak ssdnin üstüne aparat olarak yerleştirilebilir sıkıntı olmaz.

@lAlpertunga H310M giriş seviyesi anakart beni 5 sene götürdü. Hiç de sorun ya da eksiklik hissetmedim. M2 için soğutucu şartı yok bu arada. Öyle her şeyi olsun ama çok ucuz olsun diye bir şey yok. Bu parçalarla uzun süre kullanırsınız sistemi, endişe etmeyin. Çiçek gibi anakart. Hayırlı olsun. RAM ilavesi ile daha çok uzun süre kullanırsınız sistemi.

Geri
Yukarı