i5 12400F sistemde birden fazla oyun çalıştırmak için yükseltme önerisi

Ahmet Metin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımda simdiye kadar hep tek oyun calıstırdım ama artık arka planda Knight Online çalıştırmam gerekiyor. Evet biliyorum Knight Online her ne kadar çok sömürmese de bilgisayarı içim rahat etsin istiyorum. Aklıma 8 GB RAM daha almak geldi ama işlemci de yükseltmem gerekir mi acaba sizlere danışmak istedim. Tavsiyelerinize açığım, teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımda simdiye kadar hep tek oyun calıstırdım ama artık arka planda Knight Online çalıştırmam gerekiyor. Evet biliyorum Knight Online her ne kadar çok sömürmese de bilgisayarı içim rahat etsin istiyorum. Aklıma 8 GB RAM daha almak geldi ama işlemci de yükseltmem gerekir mi acaba sizlere danışmak istedim. Tavsiyelerinize açığım, teşekkürler.
Normalde i5 GTA5 gibi oyunlar için çok yeterli bir işlemcidir ama bence sorun çıkmaması için İntel Core i7 almanızı öneririm.

Sistem bu hâliyle oldukça yeterli duruyor, kaldı ki Knight Online fazla sistem sömürmeyen bir oyun lakin yine de yok efendim içim böyle rahat etmiyor diyorsanız ram takviyesi yapabilirsiniz. İşlemciniz ekran kartınızı besleyecek kadar yeterli, ekstra bir yükseltme fazlaca gereksiz olur.

Parçaları yazarsan yardımcı olabiliriz.
Yazmıştım ancak konu taşınmış, imzamda mevcut sistem özellikleri.

Sistem nedir, bütçe nedi?
Sistem imzamda mevcut, bütçe farketmez. Teşekkürler.

Sistem bu hâliyle oldukça yeterli duruyor, kaldı ki Knight Online fazla sistem sömürmeyen bir oyun lakin yine de yok efendim içim böyle rahat etmiyor diyorsanız RAM takviyesi yapabilirsiniz. İşlemciniz ekran kartınızı besleyecek kadar yeterli, ekstra bir yükseltme fazlaca gereksiz olur.

16 yerine sadece 8 takviyesi yapsam 24 GB RAM hayli hayli yeter diye düşünüyordum ben de. Teşekkür ederim cevabınız için.

Son düzenleme:
Yazmıştım ancak konu taşınmış, imzamda mevcut sistem özellikleri.

Sistem imzamda mevcut, bütçe fark etmez. Teşekkürler.

16 yerine sadece 8 takviyesi yapsam 24 GB RAM hayli hayli yeter diye düşünüyordum ben de. Teşekkür ederim cevabınız için.

24 GB RAM verimli olmaz, forumda imzayı örnek göstermek yasak hem ben mobildeyim göremiyorum. Ayrıca bütçe verebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı