Çözüldü i5-12400F sistemde CPU Debug LED ışığı kırmızı yanıyor ve sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xicho

Centipat
Daha fazla  
MSI B660M anakartlı i5 12400F'li bir sistem topladım. Çalıştırdığımda EZ Debug LED CPU ışığı kırmızı yanıyor. Monitöre görüntü gelmiyor ama fanlar çalışıyor. Sorunun çözümünü bilen var mı? Acaba BIOS'la mı alakalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Önceki işlemcim yok, yeni bugün topladım sistemi. Bilgisayarın BIOS'una girebilsem BIOS Update yapacağım.
BIOS'u görebilmen için bir işlemciye ihtiyacımız var malesef. Yakınlarda bilgisayarcı varsa yarın götür, uygun bir işlemciyle başlatıp kontrol edip, gerekiyorsa güncellersin. Ancak versiyon uygunsa ve açılmıyorsa evdeki sistemin tüm kablolamalasını kontrol ettikten sonra işlemciyi aldığın yere yollaman gerekebilir.
Anakart firmandan BIOS versiyon kontrolü/güncellemesi yaptın mı?

Şunun gibi.

1699715614554.png

Yapmadıysan önceki işlemcini tak, güncelle sonra yenisini tak, çocuk oyuncağı olur.

Anakart firmandan BIOS versiyon kontrolü/güncellemesi yaptın mı?

Şunun gibi.

Eki Görüntüle 2010714
Yapmadıysan önceki işlemcini tak, güncelle sonra yenisini tak, çocuk oyuncağı olur.

Önceki işlemcim yok, yeni bugün topladım sistemi. Bilgisayarın BIOS'una girebilsem BIOS Update yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u görebilmen için bir işlemciye ihtiyacımız var malesef. Yakınlarda bilgisayarcı varsa yarın götür, uygun bir işlemciyle başlatıp kontrol edip, gerekiyorsa güncellersin. Ancak versiyon uygunsa ve açılmıyorsa evdeki sistemin tüm kablolamalasını kontrol ettikten sonra işlemciyi aldığın yere yollaman gerekebilir.

Çözüm
Teşekkür ederim. Dediklerini uygulayıp sorunu çözmeye çalışayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı