i5-12400F turbo boost modunda 3.99GHz'de kalıyor

Selim3162

Femtopat
Daha fazla  
Intel'in sayfasındada yazdığı gibi işlemci 4.4 GHz'ye kadar Boost sağlayabiliyor. BIOS'tan Turbo Boost'u açtığımda ise sadece 3.99'a kadar çıkabiliyor. Bende mi sorun var anlamadım. Anakart Pro H610 M-E Msi.

Son düzenleyen: Moderatör:
4.4 GHz olan tekli çekirdek içindir. Sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Intel'in sayfasındada yazdığı gibi işlemci 4.4 GHz'ye kadar Boost sağlayabiliyor. BIOS'tan Turbo Boost'u açtığımda ise sadece 3.99'a kadar çıkabiliyor. Bende mi sorun var anlamadım. Anakart Pro H610 M-E MSI.

4.4 GHz olan tekli çekirdek içindir. Sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Hocam bende de aynı işlemci var bu özellik performans modunu en iyi performansa alınca açılmıyor muydu? BIOS'tan nasıl yaptınız?

Benim anakartım Gigabyte marka. Ayarlardan C-states özelliğini kapatınca işlemci frekansı Max. 3.99 GHz oluyor. C-states açınca 4.4 GHz oluyor. Senin anakartında da öyle bir özellik varsa şu an kapalı durumda olabilir.

Benim anakartım Gigabyte marka. Ayarlardan C-states özelliğini kapatınca işlemci frekansı Max. 3.99 GHz oluyor. C-states açınca 4.4 GHz oluyor. Senin anakartında da öyle bir özellik varsa şu an kapalı durumda olabilir.

Hocam peki bu özellik anakarttan mı açılıyor, anlamdım ben.

Nasıl yani hocam, YT videsu var mı bunu için?

Öncelikle BIOS menüsüne girmeyi bilmiyorsan kendi anakart modelinde BIOS'a nasıl girildiğini araştırmalısın. Sonra dediğim ayarları Auto Mod'a alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı