i5 12400F ve 3060 Ti için PSU önerisi

AngryLiberte

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
i5 12400F işlemci.
MSI Gaming X Trio 3060 Ti.
32 GB DDR4 3200MHz RAM.
2 M.2 SSD.
Arctic Liquid Freezer 360 olan işlemci soğutucuda toplamda kasa içerisinde 9 fan kullanıyorum ve 2 ekrana bağlı bilgisayar. Fakat dün 4-5 senedir kullanmış olduğum Xigmatek shogun g 750W 80 Plus Gold PSU yandı. Bugün kaliteli kullanabileceğim bir PSU düşünüyorum ilerleyen vadede kullanabileceğim bütçe 5-7k kadar. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
i5 12400F işlemci.
32 GB DDR4 3200MHz RAM.
2 M.2 SSD.
Arctic Liquid Freezer 360 olan işlemci soğutucuda toplamda kasa içerisinde 9 fan kullanıyorum ve 2 ekrana bağlı bilgisayar. Fakat dün 4-5 senedir kullanmış olduğum Xigmatek shogun g 750W 80 Plus Gold PSU yandı. Bugün kaliteli kullanabileceğim bir PSU düşünüyorum ilerleyen vadede kullanabileceğim bütçe 5-7k kadar. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,
i5 12400F işlemci.
32 GB DDR4 3200MHz RAM.
2 M.2 SSD.
O kadar yüksek fiyatlara çıkıyorsanız şöyle bırakayım.

Asus ROG Loki SFX-L 750W

Ama o sisteme o kadar da abartılı almaya gerek yok bilginiz olsun. Ben olsam aşağıdakini alırdım. Focus modeliyle sorunları çözüldü. F/P.

Seasonic FOCUS GX-750 ATX 3.0 750W 80+ GOLD PCIe 5.0 12VHPWR Tam Modüler Güç Kaynağı (SSR-750FX3) | Teknobiyotik

Son düzenleme:
Üst seviye 1200W fiyatına, 750W ürün almaya hiç gerek yok.

Bir kaç model bırakmak gerekirse;

Bu arada şu da gayet yeterli;

Bu model mi fiyat/performans? 200 TL daha eklenip, Corsair RM850x Shift ya da 600 TL daha ucuza, Deep Cool PQ850m alınabiliyor.

Son düzenleme:
Üst seviye 1200W fiyatına, 750W ürün almaya hiç gerek yok.

Bir kaç model bırakmak gerekirse;

Bu arada şu da gayet yeterli;

Bu model mi fiyat/performans? 200 TL daha eklenip, Corsair RM850x Shift ya da 600 TL daha ucuza, Deep Cool PQ850m alınabiliyor.
Hocam her psunun üstüne 200tl ekleyip daha iyisini alırsınız. 850 watt sizce gerekli mi? Seasonic marka bir psudur. Focus modeliyle psu hataları düzeltildi.

Hocam her PSU'nun üstüne 200TL ekleyip daha iyisini alırsınız. 850 watt sizce gerekli mi? Seasonic marka bir psudur. Focus modeliyle PSU hataları düzeltildi.

Marka hakkında az çok bilgi sahibiyim. Sadece F/P olarak nitelemeniz üzerine örneklendirdim ki RMx Shift ile sadece 100W kazanmış olmuyorsunuz; performans olarak, Seasonic Prime GX (ki Focus GX'in üst modeli) ile kapışan bir modele terfi etmiş oluyorsunuz.

Bütçe sisteme göre yüksek olarak belirlendiği için 850W hatta 1000W kaliteli bir model alınıp, uzun süre PSU düşünmeden de devam edilebilir. Bu arada daha düşük fiyatlarda da alınabilir seçenekler varken, bunları almak tercihtir tabii.

Son düzenleme:
Focus modeliyle psu hataları düzeltildi.

Focus'un FX platformundaki hataları GX platformunda düzeltildi. Yani Focus hatalıydı zaten, yeni sürümü ile düzelttiler.

Rog Loki 750W ve fiyatı 9000 TL. 750W bir modeli arkadaşa 9000 TL fiyata aldırmış olsanız ben arkadaşın yerinde olsam size dava açardım beni kazıkladınız diye. Fiyatı o kadar kötü çünkü.

Focus'un FX platformundaki hataları GX platformunda düzeltildi. Yani Focus hatalıydı zaten, yeni sürümü ile düzelttiler.

Rog Loki 750W ve fiyatı 9000 TL. 750W bir modeli arkadaşa 9000 TL fiyata aldırmış olsanız ben arkadaşın yerinde olsam size dava açardım beni kazıkladınız diye. Fiyatı o kadar kötü çünkü.
Bende onu diyorum zaten. 😄 Ben olsam zaten o kadar üst fiyata çıkmam. Rog loki platinium olduğu için önerdim. Kaliteli platiniumlar da malum ucuz olmuyor.

Marka hakkında az çok bilgi sahibiyim. Sadece F/P olarak nitelemeniz üzerine örneklendirdim ki RMx Shift ile sadece 100W kazanmış olmuyorsunuz; performans olarak, Seasonic Prime GX (ki Focus GX'in üst modeli) ile kapışan bir modele terfi etmiş oluyorsunuz.

Bütçe sisteme göre yüksek olarak belirlendiği için 850W hatta 1000W kaliteli bir model alınıp, uzun süre PSU düşünmeden de devam edilebilir. Bu arada daha düşük fiyatlarda da alınabilir seçenekler varken, bunları almak tercihtir tabii.
Doğrudur. Bu konuda katılıyorum.

Buna ne dersiniz peki?

https://app.hb.biz/1YQbd58WPjkA

Son düzenleme:
Bende onu diyorum zaten. 😄 Ben olsam zaten o kadar üst fiyata çıkmam. Rog loki platinium olduğu için önerdim. Kaliteli platiniumlar da malum ucuz olmuyor.

Doğrudur. Bu konuda katılıyorum.

Buna ne dersiniz peki?

https://app.hb.biz/1YQbd58WPjkA
Herkesin değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum şuanda görebileceğim tam modüler ve f/p açısından attığınız ilandaki ürün olduğunu düşünüyorum. Ben bu sistemle 3-4 sene kullanacağım yeter de artar. hepinize çok teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı