i5 12400F ve 3060 Ti sistemde FPS bir anda düşüyor

Hocam MSI Afterburner ile bakmak istedim ama benim osd tepsininde göster seçeneği aktif değil nasıl yapacağım onu
Tepsi dediği görev çubuğu. O lazım değil zaten.

Örnek ekledim eke

Dosya Ekleri

• asd.png
    asd.png
    37,3 KB · Görüntüleme: 22
Ayrıca MSİ Afterburner'ın yanında Riva Tuner'ı da yükle dedin değil mi ? Eğer yüklediysen Afterburner'ı açtıktan sonra otomatik olarak Riva Tuner'da açılır.

RivaTuner yüklü ise Show On Screen Display seçeneğinin aktif olduğuna emin ol.

Ayrıca MSİ Afterburner'ın yanında Riva Tuner'ı da yükle dedin değil mi ? Eğer yüklediysen Afterburner'ı açtıktan sonra otomatik olarak Riva Tuner'da açılır.

RivaTuner yüklü ise Show On Screen Display seçeneğinin aktif olduğuna emin ol.
Riva turneri yüklemedim hocam

15 dk lık poligonda değerler bu şekilde

O zaman onu etkinleştir. Ek olarak tam ekran veya penceresiz ekran ayarları bazen gözükmemesine neden olabiliyor.
buda yarım saat sonra ki değerler maç attıktan sonra

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 24
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
GPU tam yükte çalışmıyor hocam. Vsync falan gibi fps kilitleyen şeyler açık olabilir mi ? Gpu yarı yükten bile az çalışıyor. Başka oyunlarda böyle bir problem yoksa ya driver sorunudur ya da oyunda problem vardır. Driver'ı kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyebilirsin.

GPU tam yükte çalışmıyor hocam. Vsync falan gibi fps kilitleyen şeyler açık olabilir mi ? Gpu yarı yükten bile az çalışıyor. Başka oyunlarda böyle bir problem yoksa ya driver sorunudur ya da oyunda problem vardır. Driver'ı kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyebilirsin.
Bu akşam başka oyunda zorlayacak şekilde deneyip sonuçlarını atacağım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı