i5 12400F ve 4060 Ti 8 GB sistem neden darboğaz yapar?

mrburak71

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba böyle bir sistem topladım. Sistemin darboğaz yaptığını hissediyorum. CPU çokça %100 kullanıma çıkıyor. 1.sorum RAM Single bu yetersiz mi geliyor darboğaz bu yüzden mi? 2. sorum ek olarak 2.16 GB RAM almak istiyorum ancak bu model, MHz ve gecikme süreli RAM'ler stok tükenmiş gözüküyor. İşlemcimin şu anki desteklediği MHz değeri 4800HMZ (AMD'ye güvenmiyorum keza eski sistemimde beni çok yordu o yüzden Intel işlemci tercih ettim).şimdi ben gecikme süresi CL 38veya CL 46 olan aynı model ve MHz değerine sahip olan RAM alsam bir sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen tek kanal RAM yüzünden. Bende tek kanal RAM kullanıyordum ve RX 5700 XT ile darboğaz yapıyordu. Çift kanal RAM aldığım zaman düzeldi.

Dostum peki ram'in hiçbir yerde stoğu yok 5600mhz cl36 olan herhangi bir ram yok bulamıyorum. Mhz aynı CL'si farklı bir ürün kullansam sıknıtı yaratırm mı ?

Aynı marka ve özellikli olması daha sağlıklı olur farklı marka olunca sorun yaratabiliyordu.
sistemi satın aldığım tarih 12.02.2024 Gamingen.tr den aldım ancak şuan normalde i3 ile satılan bir sistem ben i5'e yükselttim satın alım yaparken ek ücret ödeyip 32 GB yükseltme yok bu darboğaz yapacağını bile bile satmaları çok yanlış. iade de yok diyorlar. Tüketici hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum. sebebim de şu gözgöre göre kusurlu olan bir sistemi bana uyarı yapmadan satmaları? nedir düşünceleriniz.

Sistemi satın aldığım tarih 12.02.2024 Gamingen.trden aldım ancak şu an normalde i3 ile satılan bir sistem ben i5'e yükselttim satın alım yaparken ek ücret ödeyip 32 GB yükseltme yok bu darboğaz yapacağını bile bile satmaları çok yanlış. İade de yok diyorlar. Tüketici hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum. Sebebim de şu gözgöre göre kusurlu olan bir sistemi bana uyarı yapmadan satmaları? Nedir düşünceleriniz.

Tüketici hakem heyetinin bir şey yapacağını düşünmüyorum internetten farklı RAM olayını araştırın frekans TV'nin videosu vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı