i5-12400F ve 4060 Ti darboğaz yapar mı?

Edgar Davids

Picopat
Arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi i5-12400F, 4060 Ti ekran kartında darboğaz olur mu? Tam sistemi de yazıyorum sizler karar verin.

İşlemci: i5-12400F
Anakart: ASUS Prime H610M-K D4 3200MHz.
Ekran kartı: ASUS Dual RTX 4060 Ti.
RAM: G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.

Önemli olduğunu düşündüğüm parçaları sadece yazdım bu düzeyde sizce darboğaz vs. olur mu? Ayrıca RAM'leri Single kit olarak almak hata mıdır Dual kit mi seçmeliyim? Ayrıca anakartı vs. yükseltmeme gerek var mı? Öneri ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmaz, bende aynı işlemci ve RTX 4070 var. En ufak bir darboğaz yaşamadım. Hatta 1080p üzeri düşünüyorsan RTX 4070 almanı tavsiye ederim.
RAM'ın düşük biraz, bir 8 GB daha eklemeyi düşünebilirsin.

Arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi i5-12400F, 4060 Ti ekran kartında darboğaz olur mu? Tam sistemi de yazıyorum sizler karar verin.

İşlemci: i5-12400F
Anakart: ASUS Prime H610M-K D4 3200MHz.
Ekran kartı: ASUS Dual RTX 4060 Ti.
RAM: G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.

Önemli olduğunu düşündüğüm parçaları sadece yazdım bu düzeyde sizce darboğaz vs. olur mu? Ayrıca RAM'leri Single kit olarak almak hata mıdır Dual kit mi seçmeliyim? Ayrıca anakartı vs. yükseltmeme gerek var mı? Öneri ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Darboğaz olmaz, RAM yükseltmesi düşünebilirsin.

Darboğaz olmaz iyi ikili olur. Anakart bütçeye bağlı diğer seçenekler neler? RAM olarak Dual kit al her zaman performansa etkisi büyük.
hocam bütçeden ötürü single kit seçmiştim, dual kit seçince 1K+ fark oluyor. Çok etki eder mi?

RAM 2x16 GB alabilirsen uzun süre rahat olursun. Anakart olarak da "K" yerine "A" modeli alınabilir Asus Prime için.
bütçenin el verdiği K modeli sizce çok mu kötü hocam? alınmaya değmez mi?

Olmaz. RAM yetersiz ama 16 GB bile sınır artık.

Biliyorum ancak maalesef bütçe sınırı ile en fazla bu kadar oluyor. Şimdilik kasayı alıp ileride yükseltme yapabileceğimi düşünüyorum. Ancak anakartım 3200MHz'ye kadar destekliyor sizce bu büyük bir sorun mu?

O RAM olmaz yıl 2015 değil.
şartlar bu kadarına el veriyor maalesef hocam. Çok mu kötü ram tercihim? normalde "GoodRam 8GB IRDM X 3200MHz CL16 DDR4 Kırmızı Single Kit Ram" model ram takılıydı ben GSkill'e daha çok güvendiğimden onu seçtim. Öneriniz nedir?

çok sağolun hocam. Ram yükseltmeyi bir sonraki sefere düşünüyorum ancak anakart 3200MHz yani bu RAM konusunda anakartın 3200MHz RAM desteklediği anlamına geliyor diye biliyorum yanlış biliyorsam düzeltin lütfen 3200MHz RAM yeterli olur mu diyorsunuz?

Çok sağ olun hocam. RAM yükseltmeyi bir sonraki sefere düşünüyorum ancak anakart 3200MHz yani bu RAM konusunda anakartın 3200MHz RAM desteklediği anlamına geliyor diye biliyorum yanlış biliyorsam düzeltin lütfen 3200MHz RAM yeterli olur mu diyorsunuz?

Yapmaz, bende aynı işlemci ve RTX 4070 var. En ufak bir darboğaz yaşamadım. Hatta 1080p üzeri düşünüyorsan RTX 4070 almanı tavsiye ederim.
RAM'ın düşük biraz, bir 8 GB daha eklemeyi düşünebilirsin.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sistemi hazır olarak bulup alacağımdan 4070 ekran kartına geçme ihtimalim şu anlık yok, ileriki süreçte geçmeyi düşünebilirim tavsiyeniz ve değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.

Darboğaz olmaz iyi ikili olur. Anakart bütçeye bağlı diğer seçenekler neler? RAM olarak Dual kit al her zaman performansa etkisi büyük.

Hocam maalesef anakart modelini yükseltince üzerine fazla fiyat farkı biniyor sizce bu model çok mu kötü? Ben birçok F/P sistemde kullanıldığı için çok negatif yaklaşmadım sizin yorumunuz benim için çok önemli. Değerlendirmenizi bekliyorum. Single kit RAM seçiminde performans kaybı yaşamış olur muyum? Yaşarsam ne denli bir performans kaybı olur bu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı