Çözüldü i5 12400F ve RTX 4060 sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dowke

Picopat
Daha fazla  
Yeni sistem topladim. Her şeyini tam dogru taktigima eminim ama calismadi. Anakartimin uzerinde ARGB LED işik var. Güç kaynagina elektrigi bagladiktan sonra anakartin uzerindeki LED yaniyor ama Power tusuna basinca calismiyor.

Sistem:
  • Intel Core i5 12400F
  • Gigabyte RTX4060 8 GB
  • HyperX 2×16 3200MHz DDR4
  • Corsair 750X W Plus Gold.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Olabilir, ama emin olmak lazım. İşlemci, fan, disk, RAM vs parçaları çıkartıp aşama aşama test ederek git çalışacaktır.
Yeni sistem topladim. Her şeyini tam dogru taktigima eminim ama calismadi. Anakartimin uzerinde ARGB LED işik var. Güç kaynagina elektrigi bagladiktan sonra anakartin uzerindeki LED yaniyor ama Power tusuna basinca calismiyor.

Sistem:
  • Intel Core i5 12400F
  • Gigabyte RTX4060 8 GB
  • HyperX 2×16 3200MHz DDR4
  • Corsair 750X W Plus Gold.

Geçen gün benim de başıma geldi, işlemci fanının vidalarını çok sıktığım için açılmamıştı. Biraz gevşetince düzeldi. Intel işlemcinin stok fanında olmaz herhalde elle sıkılan kendi vidaları var, stok mu kullanıyorsunuz bilmiyorum gerçi.

Kablolarını tekrardan kontrol et yanlış takmış olabilirsin ondan anakart yanıyordur.

Olabilir, ama emin olmak lazım. İşlemci, fan, disk, RAM vs parçaları çıkartıp aşama aşama test ederek git çalışacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı