i5 12400F vs Ryzen 5 5600

Bütçe
19 bin TL
6750XT.

Ama PSU ve kasa kötü. Haberin olsun.

Peki son attığım sistem nasıl genel olarak önerebileceğiniz sistem var mı ben bunların arasında kaldım.

Peki son attığım sistem nasıl genel olarak önerebileceğiniz sistem var mı ben bunların arasında kaldım.

Mentor-robber al derim. VRAM önemli. 3070 konusunda tartışılır ama 8 GB VRAM az o karta. PSU'yu da değiştirirsin bir ara Rampage PSU.

3070 de alabilirsin, sana kalmış sadece. İkisinden biri işte.

mentor-robber al derim. VRAM önemli. 3070 konusunda tartışılır ama 8 GB VRAM az o karta. PSU'yu da değiştirirsin bir ara Rampage PSU.

3070 de alabilirsin, sana kalmış sadece. İkisinden biri işte.

Senin attığın 6700XT ile mentor nasıl peki bana açıkçası darboğaz yapmadan FPS drobu yemedem oyun oynamak istyorım 3 4 sene sonra çıkan oyunlar kasmasın FPS düşmesi yemek istemiyorım biraz düşük FPS olsun gerekirse donmasın kasmasın FPS oyunları olarak da bir Valorant oynuyorum aktif olarak her gün onda da üzmeyecek bir sistem istiyorum.

Senin attığın 6700XT ile mentor nasıl peki bana açıkçası darboğaz yapmadan FPS drobu yemedem oyun oynamak istyorım 3 4 sene sonra çıkan oyunlar kasmasın FPS düşmesi yemek istemiyorım biraz düşük FPS olsun gerekirse donmasın kasmasın FPS oyunları olarak da bir Valorant oynuyorum aktif olarak her gün onda da üzmeyecek bir sistem istiyorum.

Onu alırsan bir parça değiştirmene gerek yok. İtopya olan PSU değişmeli. Aynı şekilde gençerde de PSU değişmeli. Araştır derim iyice. PSU kafanı karıştırmasın. Sen karar ver, PSU değiştirmek zor değil yani ekstra para vererek de değişiyor orada ama değer mi bilmiyorum.

Onu alırsan bir parça değiştirmene gerek yok. İtopya olan PSU değişmeli. Aynı şekilde gençerde de PSU değişmeli. Araştır derim iyice. PSU kafanı karıştırmasın. Sen karar ver, PSU değiştirmek zor değil yani ekstra para vererek de değişiyor orada ama değer mi bilmiyorum.

Kaç gündğr araştırıyorum para var ama sistemde karar veremiyorum her gün artıyor fiyatlar. Ryzen 5 5600'da stok fan idare etmiyor diyorlar kafam çok karıştı iyice.

Kaç gündğr araştırıyorum para var ama sistemde karar veremiyorum her gün artıyor fiyatlar. Ryzen 5 5600'da stok fan idare etmiyor diyorlar kafam çok karıştı iyice.

Evet, idare etmiyor. Yaz geldi hiç etmez.

Onun için bu yeterli diyorlardı. Bunun da fiyatı artmış en son 600 TL idi.

Evet, idare etmiyor. Yaz geldi hiç etmez.

Onun için bu yeterli diyorlardı. Bunun da fiyatı artmış en son 600 TL idi.

Bu sistem nasıl sizce stok fan alamıyorum maalesef bütçem yetmiyor fan ısınımca drop falan yerim o kadar para verdim kafayı yemek istemiyorum.

Bu sistem nasıl sizce stok fan alamıyorum maalesef bütçem yetmiyor fan ısınımca drop falan yerim o kadar para verdim kafayı yemek istemiyorum.

Diğer sistemler varken almak mantıksız fan yüzünden.

8 GB 3060 Ti VRAM eksikliği mi yaşıyor AMD de bir hatadan bahsediyorlardı sistem almak zor mu bu kadar ya :)

3060 12 GB iken 3060 Ti, 3070 8 GB bu olmaz. Olmamalı. AMD Radeon hataları artık daha az oluyor. Eskisinden daha stabil. Ben de birkaç sorun yaşadım ama artık olmuyor.

Geri
Yukarı