i5-12400F'den i5-13400F'ye geçilir mi?

Eki Görüntüle 1676813

Bu anakart nasıl.

Cok fark yok mu yani örneğin PUBG Mobile oynuyorum kasma yapiyor islemciden diye düşünüyorum.

12400F bugün zorlayacak oyun yok. İşlemciden değil. Ciddi derecede AAA oyunlarda sıkıntı çıkarmaya başladığı an işlemci yi değiştir derim. Zaten o zamana kadar sen yeni nesil DDR5 bir sisteme geçmiş olursun.

12400F bugün zorlayacak oyun yok. İşlemciden değil. Ciddi derecede AAA oyunlarda sıkıntı çıkarmaya başladığı an işlemci yi değiştir derim. Zaten o zamana kadar sen yeni nesil DDR5 bir sisteme geçmiş olursun.

Neden olabilir peki diger oyunlarda donma kasma drop falan olmuyor sadece PUBG model de oluyor bu da can sıkıyor ister istemez her şeyi sıfır aldim ettim ugrasdim ama kasiyor yine de.

O sistem ile PUBG Mobile kasma ihtimali yok. Oyunun optimizasyonu ile alakalıdır, kaldı ki zaten emülatörlerin hiçbiri %100 stabil değil.

O kadar sistem almışken de sanki PUBG Mobile değil de farklı oyunlar oynama vakti gelmiş.

Oynuyorum fry Cry 6 RDR 2 falan yeni oyunlarda var cracklide olsa oynuyorum bunlarda kasmiyor drop yemiyorum 2K Full ayarlarda oynuyorum FPS cok yuksek degil ama kaliteyi alabiliyorum ama arkadaslarim o oyunda daha cok vakit geçiriyorum ve islemci stok sogutucuda 80 dereceyi geciyor oynamayi biraktim şu an kule tipi sogutucu aldim kargoda.

Geri
Yukarı