i5 12400F'den i9 12900F geçmek mantıklı mı?

Omerkld06

Picopat
Daha fazla  
i5 12400F var bende. Bütçem de çok değil ama darboğaz yememek adına birinden uyguna buldum i9 12900 F alsam uyar mı? Anakart H610M-R D4 ekran kartım RTX 4060 32 GB 3200 MHz DDR4 RAM var. 700W PSU kule tipi soğutucum var. Alsam mantıklı mı olur acaba?

i5 12400F var bende. Bütçem de çok değil ama darboğaz yememek adına birinden uyguna buldum i9 12900 F alsam uyar mı? Anakart H610M-R D4 ekran kartım RTX 4060 32 GB 3200 MHz DDR4 RAM var. 700W PSU kule tipi soğutucum var. Alsam mantıklı mı olur acaba?
i5 12400F ile 4060 darboğaz yapmaz ki? Render vs. almıyorsanız yayın açmıyorsanız az bütçene gereksiz harcama yapmış olursun.

Darboğaz yaptığını söylemedim yememek adına yükseltme yapmak mantıklı mı halihazırda olan sistemim ile devam etmeli miyim? Evet H610 iyi bir anakart değil giriş seviyesi bir kart uygun fiyata buldum o yüzden alsam mı diye sordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam teşekkürler, gereksiz bir işe girmemek en iyisi. 7000 TL'ye bırakacaktı fiyatı bayağı makul gelince alsam mı diye tereddüt ettim. Sağ olun arkadaşlar gereksiz harcama yapmama mani olduğunuz için.

Darboğaz yaptığını söylemedim yememek adına yükseltme yapmak mantıklı mı halihazırda olan sistemim ile devam etmeli miyim? Evet H610 iyi bir anakart değil giriş seviyesi bir kart uygun fiyata buldum o yüzden alsam mı diye sordum.
'Yememek adına' demen de saçmalık. Darboğaz yiyorsun demedik zaten. i9 12900F alsam uyar mı demişsin ona göre mesaj yazıyoruz. Açtığın konuyu bir daha oku.

Tamam ama yorumlarınız sert oluyor, yalnızca sizden istediğim bu işlemciye geçmek mantıklı mı değil mi diye sordum. Darboğaz yazmışım unutun onu. Onu da bir arkadaş o anakarta o işlemci yazık demiş zaten konuyu kapattım almıyorum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı