i5 12400F'e overclock yapılır mı?

Tenover

Femtopat
Daha fazla  
Gigabyte H610M h DDR4 Intel LGA1700 DDR4 Micro ATX anakart.

Intel i5-12400F altı çekirdek 2.50 GHz işlemci. Bu ikisi ile işlemciye overclock yapabilir miyim? Çok değil birazcık overclock yapmak istiyorum ve 240mm sıvı soğutmam var.

F serisine over clock yapılmaz, yapılamaz teknolojiye hakarettir. Yapmayınız. Sosyalde çok örnek konular mevcut. Maalesef.

Anakartınızda varsa OC illa yapmak istiyorum diyorsanız yapabilirsiniz. ((Çarpansız))

Harici Clock Generator'u olan LGA 1700 anakartlarda BCLK OC'si ile herhangi bir işlemciye overclock yapabilirsin fakat H610M H anakartta bu mevcut değil.
Çarpan kilidi yükseltip yapılan OC'de ise hem işlemcin, hem de anakartın desteklemiyor. Anakartının Z serisi chipset'e sahip olup işlemcinin isminde K ibaresi geçmesi lazım.

Kısaca hayır, bu konfigürasyonla yapamazsın.

F serisine over clock yapılmaz, yapılamaz teknolojiye hakarettir. Yapmayınız. Sosyalde çok örnek konular mevcut. Maalesef.

Anakartınızda varsa OC illa yapmak istiyorum diyorsanız yapabilirsiniz. ((Çarpansız))

F serisine değil K olmayan intel işlemcilere yapılamıyor tabi istisnalar var ama anakart çok pahalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yapamazsın hem anakartın hem işlemcin desteklemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı