i5 12450H RTX 3050 Mobile Valorant'ta düşük kullanımlar veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
1 TB Samsung SSD
Ekran kartı
RTX 3050 4 GB
İşlemci
i5 12450H
Merhaba arkadaşlar. Sistem bilgilerini belirttim bu sekilde Valorant'ta 130 150 FPS arası alıyorum. Ancak soyle bir sorun var islemciyi ve ekran kartını düşük kullanıyor. Ekran kartı yuzde 45 50 arası işlemciyi ise yuzde 20 25 arası kullanıyor. Bu kullanımları arttırabilir miyim? Daha yüksek FPS almak istiyorum.

Merhaba arkadaşlar. Sistem bilgilerini belirttim bu sekilde Valorant'ta 130 150 FPS arası alıyorum. Ancak soyle bir sorun var islemciyi ve ekran kartını düşük kullanıyor. Ekran kartı yuzde 45 50 arası işlemciyi ise yuzde 20 25 arası kullanıyor. Bu kullanımları arttırabilir miyim? Daha yüksek FPS almak istiyorum.
NVIDIA denetim masasından "en yüksek performans" tikleyin, denetim masasından "en yüksek performans" tikleyin, cihazı 6 ay ve daha uzun süre önce aldıysanız macun ve bakım yapın, Sarjda değilse sarja takın.

Oyunu oynadığınız ayarlar nedir?

1920'ye 1080 de oynuyorum. Grafikler orta ayarda. V-Sync gibi özelllikler kapalı.

Hocam ayarları en yükseğe alarak dener misiniz aynı şekilde düşüğü de deneyin ve sonuçları yazın muhtemelen darboğaz oluyor ve Valorant gibi bir oyunda normal.
Bunun yanı sıra CPU-Z indirip RAM bilgilerini atabilirseniz güzel olur tek slot RAM'iniz varsa oda darboğazı arttırır bayağı.

Hocam ayarları en yükseğe alarak dener misiniz aynı şekilde düşüğü de deneyin ve sonuçları yazın muhtemelen darboğaz oluyor ve Valorant gibi bir oyunda normal.
Bunun yanı sıra CPU-Z indirip RAM bilgilerini atabilirseniz güzel olur tek slot RAM'iniz varsa oda darboğazı arttırır bayağı.

Birazdan deneyip atarım hocam. RAM 2X8.

Yuksek ayarlarda bu şekilde hocam.

Dusuk ayarlarda ise bu şekilde.

Dosya Ekleri

• IMG_20230604_121324.jpg
    IMG_20230604_121324.jpg
    90 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20230604_121123.jpg
    IMG_20230604_121123.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:

Dusuk ayarlarda ise bu şekilde.

Hocam biraz karışık olmuş hangisi düşük hangisi yüksek anlamadım :D

Hocam FPS düşük olan yüksek ayar fazla olan düşük ayar. Uygulamayi kullanmayi pek bilmiyorum da :D

Hocam galiba yüksek ayarda iken fotoğrafı çektiğiniz mekan benzer değil, oyun içi mekandan bahsediyorum.
Değerler tam tersi olsa bir şey demem fakat garip duruyor yüksek ayarlarda kullanımın daha da düşmesi.
Oyunda aynı noktadayken ssleri alır mısınız?

Hocam galiba yüksek ayarda iken fotoğrafı çektiğiniz mekan benzer değil, oyun içi mekandan bahsediyorum.
Değerler tam tersi olsa bir şey demem fakat garip duruyor yüksek ayarlarda kullanımın daha da düşmesi.
Oyunda aynı noktadayken ssleri alır mısınız?
Tamam hocam.Ama suan evde deilim Bir kac saate atarım.İyi akşamlar.

Geri
Yukarı