Çözüldü i5-12450H sistem mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

yiğit Üzümcü

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8 Gb
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG MZVLQ512HBLU-00B00
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1650
İşlemci
12th Gen Intel® Core™ i5-12450H
Daha önce 'kernel Security failure' stop Code'lu mavi ekran vermişti format atıldı. Şimdiki mavi ekranda 'critcial process died' stop Code'lu verdi.
3 kez mavi ekran aldım minidump dosyalarını WinDbg'de incelediğimde image name: ntkrnlmp.exe olarak çıkıyor ne yapmam gerek bu sorunu çözmem için? Ayrıca güvenli modda sürücülerime baktığımda bazılarının yanında sarı üçgen içinde ünlem işareti vardı.

Minidump dosyaları: minidumb - Google Drive.

Dosya Ekleri

• 1680888951425.jpg
    1680888951425.jpg
    311,2 KB · Görüntüleme: 10
  • 1680888951459.jpg
    1680888951459.jpg
    239,3 KB · Görüntüleme: 9
  • 1680888951404.jpg
    1680888951404.jpg
    221,5 KB · Görüntüleme: 16
  • 1680888951442.jpg
    1680888951442.jpg
    192,7 KB · Görüntüleme: 20
Çözüm
Daha önce 'kernel Security failure' stop Code'lu mavi ekran vermişti format atıldı. Şimdiki mavi ekranda 'critcial process died' stop Code'lu verdi.
3 kez mavi ekran aldım minidump dosyalarını WinDbg'de incelediğimde image name: ntkrnlmp.exe olarak çıkıyor ne yapmam gerek bu sorunu çözmem için? Ayrıca güvenli modda sürücülerime baktığımda bazılarının yanında sarı üçgen içinde ünlem işareti vardı.

McAffee kaldır.
ESET kaldır.
Intel sürücülerini güncelle.
O gördüğün sarı ünlem işaretli olan sürücülerin hepsini güncelle.
Bluetooth sürücülerini güncelle.
Wi-Fi sürücülerini güncelle.

Şu rehberleri uygula.

Hepsini sırayla yap. Sonuçları paylaşırsın.

McAffee kaldır.
ESET kaldır.

Şu rehberleri uygula.

Çözüm
McAffee kaldır.
ESET kaldır.

Şu rehberleri uygula.

Sürücüleri Casper'ın sitesinden yüklememe rağmen ünlem işaretleri gitmedi.

Ünlem işaretli olanların resimlerini gönderir misin? Ünlem işaretleri neden kaynaklı bakalım.

Sadece birinde(Intel Smart sound...) Yüklerken hata oluştu diyor bir fotoğrafta var.

Diğerlerinde(Intel dahil hepsi) ise güncel diyor(<-güvenli moddayken güncellemeye çalıştım)

Ayrıca Intel Arc Denetim Masası'ndan da Intel asistandan da tarattığımda yeni güncelleme göstermiyor.

Bu fotoğraftaki ünlemler yalnızca güvenli modda gözüküyor. (güvenli modda SS alamıyorum bu yüzden telefonla çekiyorum uyarı yer miyim söyler misin?)

Şu ana kadar sadece Casper'ın sitesinde güncelleme yaptım bir de NVIDIA ve Intel'den birer güncelleme yani sadece driver güncelledim diğer adımları yapmadım(ESET kaldırdım mccafee yoktu.).

Bir de ünlemlerin söylediğin diğer adımlarla ilgisi varsa söyle yapayım.
Ayrıca diğer güncellemeleri (monitörün falan) nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• 1680888951425 (1).jpg
    1680888951425 (1).jpg
    311,2 KB · Görüntüleme: 15
  • 1680888951459 (1).jpg
    1680888951459 (1).jpg
    239,3 KB · Görüntüleme: 10
  • 1680888951404 (1).jpg
    1680888951404 (1).jpg
    221,5 KB · Görüntüleme: 9
  • 1680888951442 (1).jpg
    1680888951442 (1).jpg
    192,7 KB · Görüntüleme: 14
Sadece birinde(Intel Smart sound...) Yüklerken hata oluştu diyor bir fotoğrafta var.

Diğerlerinde(Intel dahil hepsi) ise güncel diyor(<-güvenli moddayken güncellemeye çalıştım)

Ayrıca Intel Arc Denetim Masası'ndan da Intel asistandan da tarattığımda yeni güncelleme göstermiyor.

Bu fotoğraftaki ünlemler yalnızca güvenli modda gözüküyor. (güvenli modda SS alamıyorum bu yüzden telefonla çekiyorum uyarı yer miyim söyler misin?)

Şu ana kadar sadece Casper'ın sitesinde güncelleme yaptım bir de NVIDIA ve Intel'den birer güncelleme yani sadece driver güncelledim diğer adımları yapmadım(ESET kaldırdım mccafee yoktu.).

Bir de ünlemlerin söylediğin diğer adımlarla ilgisi varsa söyle yapayım.
Ayrıca diğer güncellemeleri (monitörün falan) nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Güvenli modda başlatmadığında ünlemli olan bir şey var mı ona bakalım.

Güvenli moddayken ünlemli olanlar dahil hiçbirinde ünlem yok.
Güzel o zaman bir problem yok demektir.

Biraz kullanmaya devam et. Malum güvenli mod olduğu için, Windows bazı şeyleri çalıştırmıyor. Dediklerimin hepsini eksiksiz yaptıysan bundan sonra sorun çıkmaması lazım, aynı sebeplerden ötürü.

Güzel o zaman bir problem yok demektir.

Biraz kullanmaya devam et. Malum güvenli mod olduğu için, Windows bazı şeyleri çalıştırmıyor. Dediklerimin hepsini eksiksiz yaptıysan bundan sonra sorun çıkmaması lazım, aynı sebeplerden ötürü.
Driver verifeir ı açtıktan sonra kapatmam gerekiyor mu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı