i5 12500 sistemde fanlar 3000 RPM'de çalışıyor

BéTo

Hectopat
Merhaba,

Çok ağır bir oyun oynamıyorum (Disco elysium) ve cpu 60 derecede. Cpu'nun %35,40 arası kullanılıyor. Ama fanlar son devir çalışıyor. 3000RPM tam gaz çalışıyor. Daha dün böyle değildi. Ne olmuş olabilir?

RTX 3080
i5 12500
Win 11

Merhaba,

Çok ağır bir oyun oynamıyorum (Disco Elysium) ve CPU 60 derecede. CPU'nun %35, 40 arası kullanılıyor. Ama fanlar son devir çalışıyor. 3000RPM tam gaz çalışıyor. Daha dün böyle değildi. Ne olmuş olabilir?

RTX 3080.
i5 12500.
Windows 11.

Oyun ekranda açıkken değil de arka plana atarak deneyin RPM hızını, oyundan dolayı optimizasyon kaynaklı olabilir.

Merhaba,

Çok ağır bir oyun oynamıyorum (Disco elysium) ve cpu 60 derecede. Cpu'nun %35,40 arası kullanılıyor. Ama fanlar son devir çalışıyor. 3000RPM tam gaz çalışıyor. Daha dün böyle değildi. Ne olmuş olabilir?

RTX 3080
i5 12500
Win 11
Hocam fanları bios üzerinden otamatiğe alın.

Oyun ekranda açıkken değil de arka plana atarak deneyin RPM hızını, oyundan dolayı optimizasyon kaynaklı olabilir.
Yok hocam daha önce de oynuyordum böyle değildi.

Hocam fanları bios üzerinden otamatiğe alın.
Otomatik de zaten hocam. Manuel ayar var. Kaç dereceyken yüzde kaç yapmalıyım acaba hazır kullanıcı ayarları var mı bakıp yapsam 😄

Elimle ayarladım bir şeyler şuan 60-70 arası sıcaklık oluyor ve Çok sesli çalışmıyor. 75'i geçerse %100 olarak ayarladım 😅

Son düzenleme:
Yok hocam daha önce de oynuyordum böyle değildi.

Otomatik de zaten hocam. Manuel ayar var. Kaç dereceyken yüzde kaç yapmalıyım acaba hazır kullanıcı ayarları var mı bakıp yapsam 😄

Elimle ayarladım bir şeyler şuan 60-70 arası sıcaklık oluyor ve Çok sesli çalışmıyor. 75'i geçerse %100 olarak ayarladım 😅
Hocam fan ayarlarını manuel yapmanıza gerek yok işlemci ısındığında fanlar hzılı dönmeye başlar ayarları resetleyin sonra pwm değilse pwm alın. Kendi kendine ayarlar sistem.

Merhaba,

RTX 3080
i5 12500
Win 11

Geri
Yukarı